Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Analizleri

Dolar Euroya karşı kaslarını esnetirken Bitcoin 51 bin doların üzerine çıktı

Bitcoin ( BTC ), geçen hafta 50.000 doları geri aldıktan sonra yükseliş gücünü yeniden kazandı ve 27 Aralık’ta psikolojik seviyeyi destek olarak tutmaya devam etti. Bu arada, en güvenli liman olan ABD doları da kritik bir fiyat tabanından sıçradı. , 2022’ye kadar toparlanmaya devam edeceğini ima etti.

ABD doları endeksi üst yabancı para birimleri sepeti karşısında Amerikan dolarının gücünü ölçen (DXY), günlük grafikte bir “simetrik üçgen” modelinin doruğa doğru trend olmuştur.

Bunu yaparken, endeks yapının alt trend çizgisini sağlam destek seviyesi olarak görüyor ve böylece bir sonraki kırılmanın yukarı yönlü çözüleceğini ima ediyor.

Bitcoin Yıl Sonu Kapanışını Nasıl Yapıcak
Bitcoin Yıl Sonu Kapanışı

Simetrik bir üçgen kırılması meydana gelirse, boğalar için teknik kâr hedefi, kırılma noktasından ölçüldüğünde yapının üst ve alt trend çizgileri arasındaki maksimum mesafe kadar yüksek olacaktır. Bu, önümüzdeki seansta doları kabaca 97.80’e çıkarıyor.

Dolar Daha Güçlü Duruyor Euro’dan

Dolar için yükseliş görünümü, Federal Rezerv’in daralma planlarının beklentilerine karşı görünüyor . Özellikle, ABD merkez bankası Aralık ayının başlarında devam eden para politikasını beklenenden daha hızlı sıkılaştırmaya istekli olduğunun sinyallerini verdi ve 2022’de üç faiz artırımı yapacağını ekledi.

Bu arada, dolar endeksindeki son güçlenme, kısmen, avro bölgesinde devam eden nakit bolluğundan kaynaklandı. Finans araştırmacısı FactSet, Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından COVID-19 pandemisinin ardından başlatılan bir teşvik programı dalgasının avro bölgesi bankalarında aşırı nakit kalmasına neden olduğunu kaydetti .

Dolar, Euro, USDT, Bitcoin

Sonuç olarak, bu bankalar artık ekstra avrolarını Fed’in ters repo tesisi aracılığıyla dolar ile değiştiriyor, bu da onlara park nakit için %0,05 faiz sunuyor ve bu, negatif getirilerle gelen kısa vadeli Avrupa devlet borcundan daha iyi .

20 Aralık’ta, Fed’in repo tesisine yaklaşık 1,7 trilyon dolar aktı ve bu, bugüne kadarki en yüksek bir günlük nakit enjeksiyonu oldu.

Dikkatinizi Çekebilir: XRP Boğa Bayrağı Oluşturuyor! Bir kopma yakın mı?

Bitcoin’in boğa koşusunu bekliyor

Bitcoin’in 51.000 doların üzerindeki son yükselişi, fiyatı aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi destek olarak çok aylı yukarı eğimli bir trend çizgisini test ederken geliyor.

Bununla birlikte, BTC fiyatı şimdi 50 günlük üstel hareketli ortalamasında (50 günlük EMA) dirençle karşı karşıya. Aynı kadife dalga, Bitcoin’in Kasım ayındaki toparlanma girişimlerini sınırlamada etkili oldu. Bu nedenle, boğaların baskısı altında sarsılma şansı yüksektir.

Ancak daha büyük zaman dilimlerinde, Bitcoin’in boğa koşusunu 2022’ye kadar devam ettirmesi olasılıkları var. Örneğin, bağımsız bir piyasa analisti olan Rekt Capital, kripto para biriminin Mayıs-Temmuz seansından sonraki bir trendi tekrarlayarak ve daha sonra fiyatlarını tüm seviyelerine göndereceğini vurguladı . -zamanın en yüksek seviyesi 69.000$ .

Takma adlı analist, “Bitcoin, iki Boğa Piyasası EMA’sının oluşturduğu bir aralıkta konsolide etmeye devam ediyor: yeşil 21 haftalık EMA direnci ve mavi 50 haftalık EMA desteği,” diye ekledi:

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu