HaberlerKripto Para Haberleri

Dolandırıcılar, Ukrayna’ya yardım etmek için sahte bir kripto para birimi fonu koleksiyonundan para alıyor

Dolandırıcılar, Ukrayna'ya yardım etmek için sahte bir kripto para birimi fonu koleksiyonundan para alıyor

Analist firma Expel, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı “özel askeri operasyon”la ilgili dolandırıcılık vakalarını inceleyen yeni bir çalışma yayınladı. Dolandırıcılar, sözde Ukrayna’ya yardım etmek için kripto para birimlerinde bağış toplayan hayır kurumlarının faaliyetlerini taklit ediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Siber güvenlik uzmanları, kimlik avı e-postalarında birkaç anahtar sözcük belirledi. Harflerin konu satırlarında özellikle “Help-Bitcoin” (bitcoinlerde yardım) ve “Ukrayna’daki çocukları kurtarmaya yardım et” (Ukraynalı çocukları kurtarmaya yardım et) kelimeleri bulunur.Bu tür mektupların metni genellikle nasıl transfer edileceğine dair talimatlar içerir. bitcoinler.

“Suçluların Ukrayna krizinden kişisel olarak çıkar sağlamaya çalışması korkunç. İnsanların, ihtiyacı olanlara finansal olarak yardım etme arzusu varsa, hayırseverlikle ilgili herhangi bir mesajın meşruiyetine ikna olmalarını istiyoruz ”dedi.

Expel’in araştırması, bu hayırsever kargaşanın ortasında uyanık kalmanın bir hatırlatıcısı olmanın yanı sıra, milyonlarca dolarlık kripto bağışının iyi bir şekilde kullanıldığına da dikkat çekiyor.

Elliptic’e göre, 25 Şubat 2022’ye kadar – Rus-Ukrayna askeri çatışmasının başlamasından bir gün sonra – Ukrayna ordusuna yardım etmek için yapılan bitcoin bağışları 4 milyon doları aştı. 2 Mart’ta Ukrayna kripto para cüzdanlarının resmi adreslerine bir ödeme yapıldı. toplam 20 milyon dolar, sadece bir gün sonra bu rakam 50 milyon doları aştı.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Para Birimlerinin Piyasa Değeri Bir Günde %3 Arttı

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov, Ukrayna ordusuna yardımcı olmak için kripto para birimlerine ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu bağışların kurşun geçirmez yelek, ilaç ve miğfer gibi askeri amaçlarla kullanıldığını söyledi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu