Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Dolandırıcılar, sahte Binance temalı uygulamalar aracılığıyla Pakistanlı yatırımcılardan 100 milyon dolardan fazla yağmaladı

Pakistan’daki kripto endüstrisine karşı benzeri görülmemiş bir hareketle Federal Soruşturma Ajansı (FIA), Binance’in Pakistan temsilcisine milyonlarca dolarlık bir internet dolandırıcılığıyla ilgili bir bildirim yayınladı.

Pakistan Today‘in bildirdiğine göre, Sindh FIA Siber Suç birimi, Pakistanlıları 100 milyon dolarlık (yaklaşık 17.5 milyar Rs) dolandırdığı iddia edilen bir planla bağlantılı olarak 6 Ocak Perşembe günü küresel kripto para borsası Binance temsilcisini sorguladı.

Ajansın bir basın açıklamasına göre, Pakistan’ın her yerinden insanlar 20 Aralık’ta sosyal medya aracılığıyla FIA Cyber ​​Crime Sindh ile iletişime geçmeye başladı. Kurbanlar, MCX, HFC, HTFOX, FXCOPY, Okimini, BB001, AVG86C, BX66, UG, TASKTOK ve 91fp dahil olmak üzere en az 11 mobil uygulamanın çalışmayı durdurduğunu açıkladı. Bu uygulamaların tümü şu veya bu şekilde Binance cüzdanlarına bağlandı.

FIA, “Bu uygulamaların çalışma şekli, insanlardan Bitcoin, Ethereum, DogeCoin vb. gibi sanal para birimlerinde ticaret yapmak için tasarlanmış Binance Crypto Exchange’e (Binance Holdings Limited) kaydolmalarını istemekti” dedi. “Bir sonraki adım, Binance Cüzdan’dan söz konusu uygulamanın hesabına para aktarmaktı.”

Dikkatinizi Çekebilir: Kore 1,48 Milyar Dolar Yasadışı Kripto İşlemleri İçin 33 Kişiyi Soruşturuyor

Transferler yabancı banka hesaplarından yapıldı

Sanıkların parayı denizaşırı banka hesaplarına taşımak için kripto para birimi kullandığı bildirildi. Sonuç olarak, FIA, Binance Pakistan’ın genel müdürü/büyüme analisti Hamza Khan’a katılım talimatı verdi. Khan’ın şirketin “sahte çevrimiçi yatırım mobil uygulamaları” ile ilişkisini netleştirmesi gerekiyordu.

Ek olarak, “aynı şeyi açıklamak için Cayman Adaları ve Binance ABD’deki [Binance Genel Merkezine] ilgili bir anket de gönderildi” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu