Altcoin HaberleriEditörün SeçtikleriHaberler

Dogecoin’i kuran adam, tüm ekosisteme bir saldırı başlattı

Jackson Palmer, 2015 yılında Dogecoin’den ayrıldı.

En son yorumları, muhtemelen kriptoya geri dönmeyeceğini gösteriyor.

Dogecoin’in kurucu ortağı bugün, “bugünün kapitalist sisteminin en kötü parçalarına” sahip olduğunu iddia ederek kripto para birimine şaşırtıcı bir saldırı başlattı.

Tüm varlıklarını satmadan önce kurucu ortak Billy Markus ile eğlenmek için 2013 yılında Dogecoin’i kuran Jackson Palmer, Çarşamba günü Twitter’da neden kripto dünyasıyla daha fazla hiçbir şey yapmak istemediğini açıkladı.

“Yıllarca çalıştıktan sonra, kripto para biriminin öncelikle vergiden kaçınma, azaltılmış düzenleyici gözetim ve yapay olarak zorlanan kıtlığın bir kombinasyonu yoluyla yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edilmiş, doğası gereği sağcı, hiper-kapitalist bir teknoloji olduğuna inanıyorum” dedi. bir tweet’te.

“Ademi merkeziyetçilik iddialarına rağmen, kripto para birimi endüstrisi, zamanla, sözde yerini almayı planladıkları mevcut merkezi finansal sisteme bağlı aynı kurumların çoğunu içerecek şekilde gelişen güçlü bir varlıklı kişiler karteli tarafından kontrol ediliyor” dedi.  

“Kripto para, günümüzün kapitalist sisteminin en kötü kısımlarını (örn. yolsuzluk, dolandırıcılık, eşitsizlik) almak ve ortalama kişi için koruma veya güvenlik ağı görevi gören müdahalelerin (örn. denetimler, düzenleme, vergilendirme) kullanımını teknik olarak sınırlamak için yazılım kullanmak gibidir.” dedi başka bir tweet’te. 

Sekizinci en büyük kripto para biriminin piyasaya sürülmesine yardımcı olan bir adamdan dikkate değer bir paylaşım. Sadece geçen yılki %6.000’lik artışın ardından Dogecoin’in şimdi 26 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Popüler bir internet köpeği memine dayanan ve Bitcoin nakavtlarında eğlenmeyi amaçlayan madeni para, zengin olmak isteyenler ve bunun bazen aşırı ciddi dünyasına hafif bir alternatif olduğunu düşünenler tarafından bir kültlük kazandı. Bahse Konu Bitcoin ve Ethereum. 

Ancak Dogecoin’in kurucusu, ister Dogecoin ister daha geniş kriptosfer olsun, artık gülünecek bir şey görmüyor. 

Jackson, kripto para biriminin “finansal olarak çaresiz ve saf” kişilerden para çekmek için “gölgeli iş bağlantıları” kullanmasını eleştirdi. Bunun nedeni, insanların çabucak zengin olabileceklerini düşündükleri bir tarikatı satın almalarıdır, diye savundu. Jackson, artık kripto para birimi hakkında kamuya açık tartışmalara girmeyeceği sonucuna vardı, çünkü kripto dünyasının “mütevazı eleştirisinin” takipçilerinin fanatizmi nedeniyle mümkün olmadığını iddia etti.

Bu eleştirinin yankıları, Dogecoin’in büyük ölçüde dünyanın en zengin adamlarından biri olan Tesla CEO’su Elon Musk’a bağlı olan ve kripto paranın fiyatını Twitter’da pompalayan kendi başarısı aracılığıyla duyuluyor. Twitter patlamalarıyla tanınan eksantrik milyarder, madalyonun en sevdiği kripto para olduğunu iddia ederek fiyatının tavan yapmasına neden oldu. Eş milyarder Mark Cuban da DOGE’nin bir savunucusudur.

Blockchain odaklı VC firması Castle Island Ventures’tan Nic Carter, Palmer’ın saldırısı hakkında şunları söyledi : sizi alakaladar eden bu teknoloji.”

Bunların hepsinin milyarder olabilecek bir adama ait olduğu düşünülse de, bu Palmer’ın kripto para dünyasını veya yaratılmasına yardım ettiği parayı ilk eleştirisi değil. 2015 yılında Palmer, ekosistemini “toksik” olarak nitelendirerek Dogecoin ve daha geniş kripto dünyasından vazgeçti.

Palmer,

“Gerçekte olan şey, bitcoin’in merkezsizleştirmeye çalıştığı bazı şeylerin yeniden merkezileştirilmesi, değil mi? Bitcoin’deki para dağılımının geleneksel Wall St. bankalarınınkine oldukça benzer göründüğü bir noktaya gelirsek, o zaman gerçekten ne başardık?”

Ancak bu noktada, Palmer hala uzaya dair şüpheci iyimserlik olarak adlandırılabilecek bir şeye sahipti. Bitcoin, Ethereum , Tezos ve diğer tokenleri elinde tuttuğunu itiraf etti.

Şimdi, öyle görünüyor ki, elindekileri satmaktansa ruhunu satmayı tercih ediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu