Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Dogecoin Yaratıcısı Billy Markus Gerçekte Ne Kadar DOGE Sahibi Olduğunu Açıkladı ve Bu Şaşırtıcı

Dogecoin ortak yaratıcısı Billy Markus kısa süre önce DOGE varlıklarını açıkladı. Köpek temalı projeyi internette dolaşmak onu tedirgin ederken, Markus, uzmanlıklarını ve zamanlarını buna adayan geliştiricilere büyük saygı duyduğunu söylüyor.

27 Aralık’taki bir Tweet dizisinde Billy Markus, takipçilerine Dogecoin için konuşmadığını hatırlattı. Twitter’da takma adlı Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto’ya atıfta bulunarak kendisine Shibetoshi Nakamoto diyen Markus, artık Dogecoin’in geliştirilmesiyle doğrudan ilgilenmediğini tekrar doğruladı. “Ben bir topluluk üyesiyim” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: Dogecoin Geçen Haftaya Göre %20 Düştü

Billy Markus 220K DOGE’ye Sahip

Markus ayrıca yaklaşık 220.000 DOGE’ye sahip olduğunu da belirtti. Şu anki 0.182009 Dogecoin fiyatında, Markus’un zulası yaklaşık 40.041.98 $ değerinde olacaktı.

Markus, 2013 yılında Jackson Palmer ile birlikte dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in bir parodisi olarak Shiba Inu meme’sine dayanarak Dogecoin’i yarattı. Ne yazık ki, 2015 yılında işten kovulduktan sonra sahip olduğu tüm Dogecoin’i sattı ve geliri kullanılmış bir Honda Civic satın almak için kullandı. Markus daha önce sadece insanların kendisine verdiği DOGE’ye sahip olduğunu iddia etmişti.

Dogecoin’in kurucu ortağı, yaratımını kodlamaya asla geri dönmeyecek olsa da, alanı ilerlettiğine inandıklarını savunmaya devam ederken, onu mahvedenlerin cesaretini kıracağını söylüyor . Dahası, Dogecoin projesini canlı ve iyi durumda tutmak için gönüllü olan geliştiricilere saygı duyuyor.

“Bir kripto projesi üzerinde çalışmak korkunç çünkü insanlar için ne kadar çok şey yaparsanız, o kadar çok hak kazandıklarını ve size daha kötü davrandıklarını gördüm. Geliştiricilere tüm bu yıllar boyunca gönüllü oldukları için çok saygı duyuyorum, ”diye özetledi Markus.

Dogecoin ve Elon Musk

Dogecoin, büyük ölçüde Tesla ve SpaceX şefi Elon Musk’ın destekleri sayesinde hareketli bir yıl geçirdi. Musk’ın yıl boyunca attığı tweetler, meme’den ilham alan tokenin fiyatında ani dalgalanmalara neden oldu.

Tesla , çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak bıraktıktan sonra Musk , Dogecoin’i daha da güçlü bir şekilde onayladı . Eksantrik centibillionaire, madeni paranın verimliliğini artırmak için Dogecoin geliştiricileriyle de çalıştı. Daha geçen hafta, DOGE geliştiricileri, bir Proof-of-Stake konsensüs algoritmasına geçme önerisi de dahil olmak üzere 2022’de uygulanacak bir dizi yeni özelliği ortaya koyan bir Trailmap (Dogecoin topluluğu tarafından yönlendirilen bir yol haritası) yayınladı.

Geçen hafta Jack Dorsey ile risk sermayedarlarının Web3 ve Ethereum ağına katılımıyla ilgili bir Twitter görüşmesi sırasında Musk, Dorsey’in derin endişelerine katılıyor gibiydi. “İşte bu yüzden profesyonel Doge’yim,” dedi.

Dogecoin, perakende piyasasının projeye yoğun bir ilgi göstermesiyle son aylarda meşruiyet kazandı. Şu anda 1.980’den fazla satıcı DOGE kabul etmektedir. Madeni parayı kabul eden yüksek profilli mağazalar arasında önde gelen bilgisayar donanımı perakendecisi Newegg ve Mark Cuban’ın Dallas Mavericks’i yer alıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu