Altcoin HaberleriDogecoin (DOGE)HaberlerKripto Para Haberleri

Dogecoin Vakfı yeniden kuruldu, Vitalik Buterin’de Gemiye atladı

Aslen 2014 yılında kurulan kar amacı gütmeyen kuruluş, Dogecoin ekosistemini ve topluluğunu, özellikle kripto para biriminin taban düzeyinde alımını artırmaya odaklanarak desteklemeyi amaçlıyor. Vakıf, önümüzdeki haftalarda, Dogecoin kullanmak isteyen finansal, sosyal ve hayır amaçlı projeler için daha hızlı entegrasyon ve daha kolay API’ler (uygulama programlama arayüzleri) sağlamak için Çekirdek Cüzdanını tamamlayacak yeni projeleri açıklayacağını söyledi.

ilgili içerik : Dogecoin’i kuran adam, tüm ekosisteme bir saldırı başlattı

Diğer bir amaç ise, topluluğun logo ve markayı kullanma yeteneğini sınırlayacak olan Dogecoin markasının bireysel kazanç için tercih edilmesini önlemektir. Örneğin, 2014 yılında bir üye, ticari marka ofisini Vakfın adı altına koyarak Dogecoin logosunun yetkisiz kullanımını sınırlamaya çalıştı. Bu şekilde Vakıf, Dogecoin’in markasına ilişkin yasal hakları elinde tutar, ancak yine de topluluk içinde geçerli olduğu düşünülen projelere adil kullanım hakkı verebilir.

Diğer önde gelen yönetim kurulu üyeleri arasında Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ve çekirdek geliştirici Max Keller yer alıyor. Neuralink CEO‘su Jared Birchall, belki de dünyanın en önde gelen ve vokal Dogecoin destekçisi olan Tesla CEO‘su Elon Musk‘ın temsilcisi olarak yönetim kurulunda yer alıyor . Vakıf, ilk hedefinin ilk üç yıl için minimum tam zamanlı personel alımı için finansman sağlamak olduğunu söyledi.

Bu haber, küresel blockchain teknoloji şirketi Bots Inc.’in , kullanıcılarının Dogecoin ile ikinci el Tesla arabaları satın almalarına izin verdiğini duyurmasıyla geldi. Bots Inc., doğrudan müşteriden Dogecoin kabul etmelerini sağlamak için önceden sahip olunan bireysel Tesla bayileriyle ortak çalışır. Musk , çevresel kaygıları öne sürerek ve kripto piyasasının çökmesine katkıda bulunan bir Bitcoin satışını tetikleyerek bu seçenekten vazgeçip bir süre önce Tesla, yeni araba modelleri için Bitcoin’i kabul etmişti.

ilgili içerik : Dogecoin Geçen Haftaya Göre %20 Düştü

Sanal Bitcoin etkinliği “The ₿ Word“de konuşan Musk, BTC madenciliği daha çevre dostu hale geldikçe Tesla’nın “büyük olasılıkla” kripto madenciliği küresel olarak en az %50 yenilenebilir kaynaklar kullandığında Bitcoin’i kabul etmeye devam edeceğini söyledi.

Bitcoin dayalı bir şaka olarak 2013 yılında, dogecoin anda popüler oldu “Doge” mem almıştır. Dogecoin’in fiyatı, 11 Mayıs’ta fiyatı bir ayda %800’ün üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,6848 ABD Dolarına yükselerek bu yıla kadar çok az hareket gördü ve bu da onu kısa bir süre için piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi haline getirdi. Dogecoin kısa bir süre sonra kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte çöktü, ancak hala dünyanın yedinci en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor . Doge, yayın sırasında 0,2996 ABD dolarından işlem görüyor.

ilgili içerik : Dogecoin lk 10 kripto para birimi arasında 24 saatlik en yüksek artışla toparlanıyor

Dogecoin’in bir “memecoin” olarak başarısı, adını DOGE’nin dayandığı köpek türünden alan Shiba Inu Coin gibi düzinelerce taklit kripto para birimini ortaya çıkardı. Meme üzerinde daha da genişleyen Floki Coin ve Baby Doge de son zamanlarda ortaya çıktı ve Musk’tan sosyal medyada destek aldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu