Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriDogecoin (DOGE)Ethereum Haberleri (ETH)Kripto Para Haberleri

Dogecoin lk 10 kripto para birimi arasında 24 saatlik en yüksek artışla toparlanıyor

Dogecoin son 24 saatte yaklaşık %14 arttı, haftalarca istikrarlı bir şekilde battıktan sonra yatırımcılar için bir soluklanma oldu.

Dogecoin %11 arttı ve toplam piyasa değeri 1,6 milyar doların biraz altında.

Dogecoin bugüne kadar vahşi bir 2021 geçirdi, yılın başında bir kuruşun altındaki bir fiyat noktasından %13.000’den fazla tırmanarak Mayıs ayında DOGE başına 0.73 doların üzerine bir zirveye ulaştı – ve daha geniş piyasa mücadelelerinin ortasında son zamanlardaki en düşük seviyeye sabit bir düşüş yaklaşık 0.17 dolar.

Ancak bugün Dogecoin, CoinGecko başına son 24 saatte yaklaşık %14’lük bir kazanç kaydederek , piyasa değerine göre En İyi 10 kripto para biriminde en büyük kazanandır . Bu yazı itibariyle, Dogecoin’in fiyatı, 9 Temmuz’dan beri görmediği bir işaret olan 0,22 doların üzerinde bulunuyor.

Dogecoin , son yedi gün içinde değer olarak %21 arttı, esasen aynı dönemde Bitcoin’in tırmanışıyla eşleşti ve Ethereum’un geçen haftaki % 23’lük sıçramasının hemen altında. Tek bir DOGE, elbette, bu pazar liderleri kadar bir kesir değerindedir, ancak yüzde kazançlar, sahipleri için gerçek performansın göstergesidir.

Son birkaç hafta özellikle önde gelen meme parası için dalgalı geçti ve yukarı ve aşağı dalgalanmalar fiyatta yalnızca peni değerinde fark oluştururken, yüzde dalgalanmalar – 16 Temmuz itibariyle geçen haftaya göre %20 düştü , Elon Musk’ın Twitter profil resmini değiştirmesinden sonra %10 arttı – yatırımcılar için potansiyel olarak rahatsız edici.

Tüm bunların ortasında, 2015 yılında projeden ayrılan Dogecoin’in ortak yaratıcısı Jackson Palmer , Twitter’da kripto para birimine yönelik sert bir eleştiri başlattı.

“Yıllarca çalıştıktan sonra, kripto para biriminin öncelikle vergiden kaçınma, azaltılmış düzenleyici gözetim ve yapay olarak zorlanan kıtlığın bir kombinasyonu yoluyla yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edilmiş, doğası gereği sağcı, hiper-kapitalist bir teknoloji olduğuna inanıyorum” diye tweet attı . 14 Temmuz , konuyla ilgili uzun bir ileti dizisi başlatıyoruz.

Kripto para, günümüzün kapitalist sisteminin en kötü kısımlarını (örn. yolsuzluk, dolandırıcılık, eşitsizlik) almak ve ortalama kişi için koruma veya güvenlik ağı işlevi gören müdahalelerin (örn. denetimler, düzenleme, vergilendirme) kullanımını teknik olarak sınırlamak için yazılım kullanmak gibidir. kişi,” diye ekledi Palmer.

Buna rağmen, son 24 saatteki kazanımlarda görüldüğü gibi, onun birlikte yaratımı piyasada gelişmeye devam ediyor. Dogecoin, fiyatı hala Mayıs zirvesinden yaklaşık %70 aşağıda olmasına rağmen, piyasa değeri açısından yedinci en yüksek olan 29 milyar doların üzerinde mevcut bir piyasa değerine sahip.

İlk 10’un dışında, bugün diğer önemli kazananlar arasında , son 24 saatte %18’den fazla artışla 19.45 $’a yükselen Chainlink ve % 19 artışla 1.08 $’a yükselen Polygon (ex-Matic) yer alıyor. bu yazının.

SORUMLULUK REDDİ
YAZAR TARAFINDAN İFADE EDİLEN GÖRÜŞLER VE GÖRÜŞLER YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE FİNANSAL, YATIRIM VEYA DİĞER TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu