Altcoin HaberleriHaberler

Dogecoin Geçen Haftaya Göre %20 Düştü

Dogecoin Fiyatı Şu anda 0.18$ Geçen haftaya göre %19.37 Düşüş Yaşadı. Mem coin şu anda piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimidir ve şu anda 1,28 trilyon dolar değerinde olan küresel bir kripto pazarında 22,5 milyar dolarlık bir pazar payına sahiptir.

Dogecoin , 2013 yılında programcılar Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından oluşturuldu. İkili, altcoin basım çılgınlığını hicvetmek için viral Shiba Inu memesini bir avatar olarak kullandı.

Şakaları, geçen yılki Bitcoin boğa koşusu sırasında Dogecoin’in fiyatı yükselmeye başladığında kısa sürede temettü ödedi. Dogecoin, Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban , Tesla CEO’su Elon Musk ve pop yıldızları Snoop Dogg ve Gene Simmons’ın da dahil olduğu, halk arasında ‘Doge Army’ olarak bilinen sadık bir hayran grubu tarafından sosyal medyada çok övüldü.

Bu hafta, ortak yaratıcı Jackson Palmer , 2015’te bıraktığı eski projesine karşı sert bir Twitter tiradını başlattı .

Palmer, “Yıllarca çalıştıktan sonra, kripto para biriminin öncelikle vergiden kaçınma, azaltılmış düzenleyici gözetim ve yapay olarak zorlanan kıtlığın bir kombinasyonu yoluyla yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edilmiş, doğası gereği sağcı, hiper-kapitalist bir teknoloji olduğuna inanıyorum” dedi.

Başka bir tweet’te şunları ekledi: “Kripto para, günümüzün kapitalist sisteminin en kötü kısımlarını (örneğin yolsuzluk, dolandırıcılık, eşitsizlik) almak ve teknik olarak müdahalelerin (örneğin denetimler, düzenleme, vergilendirme) kullanımını teknik olarak sınırlamak için yazılım kullanmak gibidir. ortalama bir kişi için korumalar veya güvenlik ağları”.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ertesi gün yangını söndürmeye çalıştı.

Yanıt olarak tweet attı: “Hükümet çözümlerinin genellikle verimsiz olduğuna, fazla vaatte bulunduğuna/yetersiz hizmet verdiğine ve istenmeyen sonuçlara yol açtığına ve serbest piyasalarla karıştırılan kişisel sorumluluğun herkes için daha iyi sonuçlar yaratacağına inanıyorsanız, kripto çok ihtiyaç duyulan bir temiz hava soluğudur. ”

Kripto Para Haberleri

Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum şu anda bu yılın başlarında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yarısından daha azıyla işlem görüyor.

Dogecoin daha da sert bir darbe aldı. Mevcut fiyatı 0,18 ABD doları, 08 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 ABD dolarından %75 daha düşük olduğu anlamına geliyor.

Son zamanlarda çıkan Dogecoin haberlerinin kötü koktuğunu düşünüyorsanız, deodorant üreticisi Axe’ın güzel haberleri var: Dogecan geliyor.

YAZAR TARAFINDAN İFADE EDİLEN GÖRÜŞLER VE GÖRÜŞLER YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE FİNANSAL, YATIRIM VEYA DİĞER TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu