Altcoin Haberleri

Dogecoin geçen ay %36’nın üzerine çıkarak zor zamanlar geçirdi.

tüm zamanların en yüksek Mayıs ayında 0.73$ arasında, dogecoin onun fazla %70 tutmuştur değeri-ve yalnız son bir ay içinde bu en %36 düştü.

Kripto para biriminin yıldız yükselişi, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın yanı sıra teknolojiye yeni yükseltme vaatleri vererek desteklendi.

Bir de tweet 9 Temmuz tarihinde, Bitcoin ve Ethereum onların yavaş işlem süreleri için. dogecoin işlem maliyetlerini en aza indirmek için iyileştirmeye sahip olduğunun vaadini verdi.  Musk’ın Dogecoin’i %13’ten fazla pompalayarak piyasaları kontrol etme yeteneğinin devam eden kanıtlarını ortaya çıkardı.

Bununla birlikte, DOGE o zamandan beri tüm bu kazanımlardan vazgeçti. Popüler meme olduğu için son 24 saat içinde %5 Dalgalanmalar yaşıyor. son bir hafta içinde % 14.8 ve geçen ay içinde %36.

Daha geniş kripto pazarı da son zamanlarda mücadele ediyor. Bitcoin son birkaç haftadır 36.000 ile 30.000 dolar arasında işlem gördü ve ikinci sıradaki kripto para Ethereum hemen hemen aynı şeyi yaparak 2.400 ile 1.800 dolar arasında işlem gördü.

Ve bu iki kripto para ile piyasanın geri kalanı arasındaki korelasyon nedeniyle, Dogecoin gibi altcoinlerin de mücadele etmesi şaşırtıcı değil.

crypto-correlations-bitcoin-dogecoin
crypto-correlations-bitcoin-dogecoin

Düşüş trendinin arkasındaki ana itici güçlerden biri, daha yakın inceleme gibi görünüyor. Bu inceleme, öncelikle sözde sabit paraların daha katı düzenlemeleri , geleneksel itibari paranın değerine sabitlenmiş kripto para birimleri ve tüketici korumaları etrafında dönmüştür , ancak sosyal medya platformları da bir rol oynamıştır.

10 Temmuz’da TikTok, finansla ilgili içerikteki artışa yönelik daha geniş bir baskının parçası olarak etkileyicilerin kripto para birimlerini tanıtmasını yasakladı. Platform ayrıca Dogecoin de dahil olmak üzere çeşitli meme paralarını tanıtmak için bir üreme alanı olmuştur.

SORUMLULUK REDDİ

YAZAR TARAFINDAN İFADE EDİLEN GÖRÜŞLER VE GÖRÜŞLER YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE FİNANSAL, YATIRIM VEYA DİĞER TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu