Altcoin HaberleriDogecoin (DOGE)HaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Dogecoin fiyat tahmini: Yeni bir ralli için mi hazırlanıyor?

Başka bir gün, Elon Musk’tan DOGE ile ilgili başka bir tweet, yine doge fiyatında bir artış.

14 Aralık’ta Tesla CEO’su tweet attı : “Tesla, Doge ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getirecek ve nasıl gittiğini görecek.” Ve yukarısı, fiyatı %35 oranında artırır.

Sonra heyecan öldü ve bugün (4 Ekim) fiyat %17 gerileyerek 0.1774$’a geriledi.

Bazı analistler, Kasım ayına kadar olan erken geri çekilmesinden sonra madeni paranın fiyatında bir toparlanma bekliyorlar. Diğerleri meme coinlerin herhangi bir değeri olup olmadığını sorguluyor.

Dogecoin’in değeri ne kadar? Ne değeri var? En son dogecoin tahminleri, kripto paranın yönü ve gelecekteki fiyatı hakkında ne gösteriyor?

Bu yazıda, kripto para biriminin son performansına ve bazı tahmincilerin bundan sonra nereye gidebileceğini öne sürdüğüne bakıyoruz.

Dogecoin fiyatı Ekim’in en düşük seviyelerinden yükselmek için mücadele ediyor

Kripto para birimi alanında bir hiciv olarak piyasaya sürülen kripto para olan DOGE , bu yıl sosyal medyada popülerlik kazanarak ve bir dizi başka doge temalı kripto para ürettikçe yükselişe geçti. 8 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 USD’ye ulaştı ve bu yılın başından itibaren %15.653’lük bir kazanç elde etti. Fiyat, Elon Musk’ın önceki haftalarda konuşup kripto para birimini “koşuşturma” olarak nitelendirdiği ABD TV programı Saturday Night Live’daki görünümüne verdiği “haberi sat” yanıtına hızla düştü.

DOGE fiyatı, 20 Temmuz’da 0.1607 dolara kadar düşen daha geniş kripto para piyasaları satıldıkça düşmeye devam etti.

Dikkatinizi Çekebilir: Mars’ın Resmi Para Birimi Olarak Dogecoin? Elon Musk Haberleri

Kripto para piyasaları 20 Temmuz’da dibe vurdu ve kısmen, Twitter (TWTR) ve Square (SQ) kurucu ortağı Jack Dorsey, ARK Invest’in kurucusu Cathie Wood ve Musk tarafından yapılan yorumların ardından Bitcoin’de kısa süreli bir sıkışma ve yükseliş hissi uyandırdı. B Word konferansında kurumların kripto para birimini nasıl benimseyebileceğini ele alan bir panel tartışması.

Mark Cuban gibi piyasa gözlemcileri ve yatırımcılar , dogecoin’e yatırım yapmanın yanı sıra, sahiplerinin mal ve hizmetler için ödeme yapmak için onu diğer kripto para birimlerinden daha fazla kullanma eğiliminde olduğunu belirtti. Cuban, bilet ve ürünler için ödeme olarak dogecoin ve diğer birkaç kripto para birimini kabul eden Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi.

26 tüccar daha ödeme için dogecoin kabul ederek toplamı 1.911’e çıkardı – Cryptowerk’e göre liste mağazalar, İnternet hizmetleri, oteller ve oyun platformlarını içeriyor.

Eylül ayında Musk, DOGE’ye tekrar ağırlık verdi ve dogecoin’in geleceği için, kripto paranın küçük işlemler için uygun hale getirilmesi için ücretlerinin düşmesi gerektiğini tweetledi.

Şirket, bitcoin madenciliğinin enerji kullanımıyla ilgili endişeler dile getirildikten sonra bitcoin ödemelerini başlattı ve daha sonra durdurdu.

En son dogecoin haberlerinde, sinema zinciri AMC (AMC), çevrimiçi bilet satışları için kripto kabul etmeye hazırlanırken, dijital hediye kartları için ödeme olarak DOGE ve diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.

Analiz firması ICO Analytics’e göre 6 Kasım’da DOGE, Ekim ayında Twitter popülerlik yarışmasında rakibi Shiba Inu’ya (SHIB) yenildi. SHIB, DOGE’nin beşinci sırasına kıyasla %22’lik payla birinci oldu ve sadece %4,8’lik bir oranla belki de SHIB’nin potansiyel bir DOGE katili olarak itibarını güçlendirdi.

DOGE fiyatı 16 Ağustos’ta 0,3510 $’a yükseldi, ardından 26 Eylül’de 0,1945 $’a düştü ve kripto para birimi fiyatları Eylül ayı sonlarında düştü. Musk, 4 Ekim’de bir Tesla aracında yavru köpeğinin bir fotoğrafını tweetlediğinde , Shuba Inu köpek temalı kripto para birimlerinin yükselmesine daha fazla ivme kazandırdı .

İlk bitcoin ETF’nin (ProShares Bitcoin Strategy ETF) piyasaya sürülmesine yanıt olarak fiyatlar Ekim ayında keskin bir şekilde yükselirken, DOGE 0.25 $ seviyesinde işlem görmek için sıçradı ve 18 Ekim’de gün içi en yüksek 0.2714 $’a ulaştı. Şu anda (9 Aralık) 0.178 $ seviyesinde bulunuyor ve 25.58 milyar $ piyasa değeri ile önde gelen kriptolar listesinde 11. sırada yer alıyor.

Binance’in ana borsasında iki haftalık bir teknik sorunun, kullanıcıların Doge’u geri çekememesini engelledikten sonra Aralık ayı başlarında küçük bir artıştan yararlandı. 8669861620 Doge yol açtığını surpressed talebi 24 saat içinde işlem gören – Bir ticaret $ değerinde 1.85bn, gelen verilere göre Coinmarketcap’ten. Sonuç olarak Dogecoin %8 daha yüksek işlem gördü.

Kazançları potansiyel olarak artıran kripto para birimleri ile dogecoin’in değerine ilişkin görünüm nedir?

Dogecoin fiyat tahmini: madeni para önceki yüksek seviyelerine geri dönecek mi?
Yazma zamanda, (23 Aralık) anda, fiyat analizleri dogecoin kısa vadeli CoinCodex nötr oldu. Yükseliş sinyali veren 16 gösterge ve 14 düşüş sinyali vardı. 0.169 $’dan 0.161 $’a kadar destek vardı ve 0.178 $’dan 0.186 $’a yükselen direnç vardı.

CoinCodex, DOGE’nin 0.197 dolardan işlem görebileceğini tahmin ediyor.

Daha uzun vadeli tahminler, kripto paranın önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 ABD dolarını geçmesinin ve 1 ABD Doları seviyesine ulaşmasının birkaç yıl alabileceğini gösteriyor.

Wallet Investor’dan gelen dogecoin (DOGE/USD) tahmini , fiyatın 2022’ye 0.189 dolardan başlayabileceğini ve yıl sonunda 0,4 dolara ve 2026’nın sonunda üç kattan fazla 1,25 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

Geçmiş verilere dayanarak DigitalCoin , DOGE fiyatının potansiyel olarak 2022’de 0,28 ABD Doları ve 2025’te 0,35 ABD Doları olduğunu ve 2028 yılına kadar 0,75 ABD Dolarına yükseldiğini görüyor.

Bu arada, Fiyat Tahmini, ortalama dogecoin fiyatını 2022’de 0,3 ABD dolarına, 2025’te 0,86 ABD dolarına ve 2030’da 5,7 ABD dolarına yükseltiyor.

Kripto para piyasalarının son derece volatil olduğunu ve bu durumun bir madeni paranın fiyatının birkaç saat içinde ne olacağını doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırdığını ve uzun vadeli tahminler vermeyi daha da zorlaştırdığını akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle, analistler tahminlerini yanlış yapabilir ve yapabilirler.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanızı ve en son piyasa trendlerini, haberleri, teknik ve temel analizleri ve uzman görüşlerini dikkate almanızı öneririz. Ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

SSS

Dogecoin fiyatı yükselecek mi düşecek mi?
Tahminciler, dogecoin fiyatının uzun vadede artabileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, DOGE fiyatının yönünün, diğer faktörlerin yanı sıra, kullanımına ve yatırımcıların ilgisine bağlı olacağını belirtmek önemlidir. Diğer memecoin’ler, dogecoin’in yerini alabilir ve fiyatın gelecekte yükselme potansiyelini sınırlayabilir. Fiyat hareketi, trendi takip etme eğiliminde olduğu için kripto para piyasalarındaki duyarlılığa da bağlı olacaktır.
Doge 1 doları vurabilir mi?
Bazı tahminler, dogecoin’in 1 dolar seviyesine ulaşmasının birkaç yıl alabileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, tahminlerin yanlış olabileceğini not etmek önemlidir. Piyasanın bir görünümünü oluşturmak ve kendi ticaret kararlarınızı vermek için kendi araştırmanızı yapmanız çok önemlidir.
Dogecoin iyi bir yatırım mı?
Dogecoin’in sizin için iyi bir yatırım olup olmadığı kişisel koşullarınıza bağlıdır. Kripto para birimleri oldukça değişken, yüksek riskli varlıklardır. Yatırım yapmadan önce kabul etmeye hazır olduğunuz risk düzeyini değerlendirmeli ve asla kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmamalısınız.
Kaç tane dogecoin var?
CoinMarketCap’e göre 4 Ekim itibariyle dolaşımda şu anda 132.64 milyar dogecoin var . DOGE, 23,5 milyar dolar ile tüm kripto para birimleri arasında 12. en büyük piyasa değerine sahip. Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerinin aksine, oluşturulabilecek maksimum DOGE jeton sayısında bir sınır yoktur.
Dogecoin ile ne satın alabilirim?
Dogecoin, çok çeşitli perakendeciler ve hizmet sağlayıcılar tarafından kabul edilmektedir. DOGE’yi çevrimiçi mağazalardan sinemalara, Web geliştiricilerine, kumar ve oyun sitelerine kadar 1.900’den fazla tüccarda ödeme yapmak için kullanabilirsiniz.
Sorumluluk Reddi
Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu