HaberlerMetaVerse HaberleriNFT Haberleri

Disney, NFT Yöneticisi Aradığını Duyurdu: NFT Haberleri

Disney, NFT Yöneticisi Aradığını Duyurdu: NFT Haberleri

NFT Yönetici Rolü İçin Sorumluluklar

Belirli bir rol için iş sorumlulukları, gelişen pazarı izlemeyi, kategori stratejisini belirlemeyi ve kilit ortakları yönetmeyi içerir. Yöneticinin kategoriler, bayilikler ve dağıtımlardaki büyüme fırsatlarını belirlemesi gerekecektir. İş tanımı, iş fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için kategori trendlerini ve pazar verilerini izlemeyi ve analiz etmeyi de gerektirir. Adayların dijital ve NFT kategorilerinde derin bir ilgi ve bilgi birikiminin yanı sıra beş yıllık iş geliştirme deneyimine sahip olmaları gerekmektedir.

Metaverse Yarışında Disney İçin Bir Adım Atma

NFT’ler, satın alınabilen veya satılabilen dijital bir öğeyi temsil eden belirteçlerdir. Tüm mülkiyet bilgileri blok zincirinde saklanır ve değiştirilemez. NFT’ler sanat, belgeler, ses dosyaları, video, resimler vb. gibi çok sayıda dijital nesneyi temsil edebildiğinden, meta veri deposunu geliştirmek için önemli bir bileşendir.

Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşması, fiziksel ve dijital dünyayı dijital avatarlar, NFT’ler, VR dünya inşası ve daha fazlasıyla harmanlayan bir sonraki büyük teknoloji platformu olan metaverse çağını başlattı. Gittikçe daha fazla kuruluş kendi metaverse sürümünü genişletiyor. Marvel ve DC gibi diğer eğlence devleri de kendi NFT koleksiyonlarını piyasaya sürerek alanı aktif olarak keşfediyorlar. NFT ile ilgili tüm çabalara liderlik etmesi için özel olarak bir iş geliştirme yöneticisi kiralamak, Disney’in metaverse yarışında önde olmak için her şeyi yaptığını kanıtlıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Esrar Mı Kripto Mu? 2022’De Nereye Yatırım Yapmalıyım?

Metaverse’de Hikaye Anlatımı

Ekim 2021’de Disney , en popüler Disney serilerinin ikonik anlarından esinlenerek popüler VeVe pazarında ” Altın Anlar ” adlı NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Bundan kısa bir süre sonra, Aralık 2021’de Disney’in “sanal dünya simülatörü” başvurusu ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylandı. Teknoloji, tema parkı ziyaretçilerinin akıllı telefonları ve diğer cihazları aracılığıyla 3D projeksiyonları kişiselleştirmelerine olanak tanıyacak. Disney CEO’su Bob Chapek’e göre şirket, Disney metaverse’inde sınırsız hikaye anlatımını kolaylaştırmak için fiziksel ve dijital dünyaları birbirine bağlamak için zemin hazırlıyor.

Eski Disney CEO’su Bob Iger, metaverse davranışını denetlemenin önemi hakkında yorum yaptı,

“Disney’in kendileri için bir metaverse oluşturmaktan bahsederken dikkate alması gereken bir şeyin, davranışları denetlemek ve izlemek olduğunu düşünüyorum.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu