Altcoin HaberleriAxie Infinity (AXS)HaberlerKripto Para AnalizleriShiba Inu (SHIB)Solana (SOL)

DİKKAT! Bu Kriptolar 2022’de Çok Şey Kaybedebilir

#1 Solana (SOL)

Solana sonbaharda son derece etkileyici bir fenomendi. Ağ, yüksek işlem hızları ve mükemmel ölçeklenebilirliği ile çok sayıda yatırımcıyı etkiledi. Dolayısıyla Solana, orijinal “Ethereum katili” Cardano’ya da bağlıydı. Ağ Eylül ortasında çökse bile yatırımcıların cesareti kırılmadı.

Bununla birlikte, 2022’de Solana, hype’ını yaşayamayan ve değerinden çok şey kaybedecek olan kripto para birimlerinden biri olabilir. Solana hakkındaki hype, 2017’nin sonunda IOTA ile aynı şeyi hatırlattı. IOTA ayrıca kripto pazarını devrim niteliğindeki blockchain teknolojisi ile tersine çevirme sözü verdi. Ancak orada da beklentiler karşılanmadı. Solana çok fazla yutturmaca üzerine kuruludur ve Cardano ile Avalanche arasındaki rekabet asla uyumaz.

#2 Shiba Inu (SHIB)

Meme Paraları her zaman özellikle değişken olan kripto para birimleridir. Son aylardaki çılgın fiyat artışları, sosyal medya etkileyicileri aracılığıyla yapılan çok sayıda kampanyaya, Elon Musk gibi güç merkezlerinin desteğine ve bir köpek meme için belirli bir miktarda bağımsızlığa dayanıyordu.

Tabii ki, Dogecoin gibi, Shiba Inu’nun da artık bir kullanımı var ve DOGE örneği, meme paralarının da uzun vadede zirvede kalabileceğini gösteriyor. Yine de, böyle bir yutturmacadan sonra çok dikkatli olmak önemlidir. Shiba’nın fiyatında büyük bir düşüş, ayı piyasasında nadir değildir.

#3 Axie Infinity (AXS)

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Oyunu Axie Infinity Bir Ayda 84,9 Milyon Dolar Kazandı

Axie Infinity artık dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Blockchain tabanlı oyun ve dövüş oyunları, gelişmekte olan ülkelerdeki sayısız insan için ciddi bir gelir kaynağı olarak görülüyor. Kullanıcı tabanındaki aşırı büyüme ve meta veri tabanını çevreleyen hype, jetonun değerini fırladı.

Belli bir hype konusunu (merkezi olmayan oyun ve NFT’ler) oynayan kripto para birimleri, hype azaldıkça tekrar tekrar değer kaybetmekle tehdit ediyor. Çok sayıda oyuncu (son 30 günde 2,5 milyon) buna karşı çıkıyor. Eğilimler uzun vadede değişirse, piyasada daha geniş çapta uyarlanmış çözümler vardır. Önümüzdeki yıl fiyatta keskin bir düşüş oldukça makul.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu