Bitcoin HaberleriKripto Para HaberleriRehber

Dijital Varlıklar İçin Finansal Hizmetler Oluşturmanın Önemi

Satoshi Nakamoto, 2009’da bitcoin’i piyasaya sürdüğünde, yeni bir finansal ekosistem yarattı. Apolitik ve egemen olmayan ve 21 milyonluk sınırlı arza sahip bir para birimi sunan küresel bir para ağı bulundu. Adem-i merkeziyetçiliği ve güvenliğinin yanı sıra, bitcoin birçok kişi tarafından çoğu geleneksel finansal enstrümandan daha iyi bir değer deposu olarak kabul edildi.

Dijital varlıklar ülkesinde bitcoinin kral olduğunu söylemeye gerek yok – orijinal kripto para birimi. Ancak büyük resme bakarsak, finansın ve web 3 altyapısının geleceği DeFi’ye bağlı. Gelişmekte olan birçok dijital varlık, bir değer değişiminden daha fazlasını sunuyor. Bunları ana akım haline getirmek ve kitlelerin DeFi’den sonuna kadar yararlanmasına yardımcı olmak için, endüstrinin günlük kullanım için daha sağlam ve sürdürülebilir finansal hizmetlere ihtiyacı var.

DeFi’ye Gerçek Bir Dünya Köprüsü Her Şeyden Önemlidir

DeFi’nin inovasyonda dev bir sıçrama yaptığı ve önemli bir pazar talebi yarattığı yadsınamaz. Artık ödemeler, güvenlik, pazar yerleri, NFT’ler, blok zinciri oyunları ve DAO’lar için ayrı pazar sektörleri var.

İnsanlar bu amaca yönelik uygulamaları hisse senedi ve gayrimenkul gibi yatırımlar olarak görüyor. Ekosistemi besleyen varlığa sahip olmak ve değeri gerçek dünyaya aktarmak istiyorlar. Ancak, dijital varlıklar için finansal hizmetlerin mevcut durumuyla gerçek dünyayla bu köprüyü kurmak zor oldu. Aynı zamanda, ana akım benimsemeyi sağlamanın en büyük darboğazlarından biridir.

Gerçek dünya ile DeFi arasında köprü kurmak için gerekli olan şey, ana akım finans benzeri özelliklere sahip ancak merkezi veya sansürlü hesaplara ihtiyaç duymayan bir finansal hizmetler paketidir. Kullanıcılar, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı mağazalarda kullanmak için kripto varlıklarını hızlı bir şekilde dönüştürebilmelidir.

Visa ve PayPal gibi önde gelen finansal hizmet sağlayıcılar zaten kripto hizmetleri sağlamakta olduklarından, kullanıcıların cüzdanlarına bağlı kripto banka kartlarını kullanarak işlem yapmaları sorunsuz olmalıdır.

Dikkatinizi Çekebilir: New Hampshire Valisi Kripto Para Birimini Araştırmak İçin Komisyon Kurdu

Kripto destekli finansal hizmetleri entegre etmenin yanı sıra, gerçek dünyada DeFi’nin gücünden yararlanmak da önemlidir. DeFi, sermaye verimliliğini artırabilecek birçok verimli model sunar. Sonuç olarak, kullanıcılar kripto varlıklarına maruz kalmaya devam ederken daha fazla ticaret gücüne sahip olacaklar. Bu tür finansal hizmetleri entegre ederek, dijital varlıklar artık bir blok zincirinden diğerine hareket eden belirteçler olmayacak. Bunun yerine, insanların kriptoya yatırım yapmanın ardındaki fırsatları anlamalarına yardımcı olacak gerçek bir yardımcı programa sahip olacaklar.

Kriptoyu Günlük Hayata Entegre Etme

Kriptonun günlük hayata entegrasyonunu kolaylaştırmak için blok zincirinde derin kökleri olan bir teknolojik platform gereklidir. Halka hizmet etmeli ve şirketlere kendi kişiselleştirilmiş kripto hizmetlerini nasıl oluşturacakları konusunda basit çözümler sunmalıdır.

Tüm cephelerde dijital varlıklar için finansal hizmetler sunan önde gelen platformlardan biri Baanx. Baanx, kriptoyu günlük kullanım için daha kullanıcı dostu ve verimli hale getirecek altyapıyı oluşturmayı amaçlayan benzersiz bir FinTech platformudur . Platform, kripto destekli borç verme ve banka kartlarından API’lerin entegrasyonuna kadar çok çeşitli finansal hizmetler sunar.

Son zamanlarda, İngiltere merkezli şirket, kripto faaliyetlerini yürütmek ve Cryptodrafts olarak bilinen en son ürünleri için FCA’dan onay aldı . Kullanıcıların kripto varlıklarını teminat altına almalarına ve herhangi bir varlığı tasfiye etmeden sıfır faiz oranlarında sabit para ödünç almalarına olanak tanır. Baanx ayrıca, kullanıcıların kripto veya fiat kullanarak herhangi bir yerde işlem yapmalarına olanak tanıyan küresel bir Crypto Life banka kartı sunar ve kriptonun günlük kullanımını daha da kolaylaştırır. Kart, dünya çapında 50 milyondan fazla tüccar tarafından kabul edilmektedir.

Şirketler için Baanx, kendi dijital ürünlerini ve ödeme ağ geçitlerini oluşturabilecekleri API odaklı bir platform sağlar. Halihazırda uyum aşamasında olduğu için kurumların Baanx’in kripto çözümlerini benimsemesi daha kolay hale geliyor.

Gelecek Umut Verici Görünüyor

Daha fazla fayda sağlayan ve durumu kriptoda kullanan finansal hizmetler ve API’ler oluşturmak, genel tüketicinin kriptonun kullanıcılara sağladığı değeri anlaması için kriptonun tam olarak ihtiyaç duyduğu şey olabilir. Baanx gibi fintech’ler, tüketicilere kripto ile kolayca işlem yapma yeteneği sağlamaktan ve şirketler için kripto ödeme çözümlerini platformlara entegre etmek için çözümler oluşturmaktan, kriptonun toplu olarak benimsenmesinin yolunu açıyor olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu