HaberlerKripto Para Haberleri

DIA, Kraken Bağlı Kuruluşu CF Benchmarks İle İşbirliği İçinde Mevzuata Uygun Referans Oranlarıyla Web3 Veri Teklifini Genişletiyor

İşbirliği, CF Benchmarks’ın dijital varlık endekslerini daha geniş kripto-yerel ekosistem için kullanılabilir hale getirecek ve merkezi olmayan finans alanı için kurumsal düzeyde endeks verilerine sağlam ve düzenlenmiş erişim sağlayacaktır.

Merkezi olmayan finans için açık kaynaklı veri platformu olan DIA ve Birleşik Krallık FCA tarafından düzenlenen kripto endeksi sağlayıcısı CF Benchmarks bugün, CF Benchmarks’ın kripto endeksi referans fiyatlarını DIA oracle paketi aracılığıyla kullanıma sunacaklarını duyurdu.

2017’deki kuruluşundan bu yana toplam 500 milyar doları aşan toplam ödeme hacmiyle İngiltere merkezli CF Benchmarks Ltd, dünyanın önde gelen kripto endeksi sağlayıcısıdır. 2019 yılında küresel dijital varlık borsası Kraken tarafından satın alınan CF Benchmarks, Kanada, Brezilya, İsviçre ve Almanya dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki borsalarda listelenen ETF’ler ve ETP’ler tarafından izlenen referans oranları sağlar. CF Benchmarks, en çok CME Group tarafından Bitcoin vadeli işlemlerini ve opsiyonlarını belirlemek için kullanılan bir fiyat kıyaslaması olan CME CF Bitcoin Referans Oranı ile tanınır.

Uyumlu ETH ve SOL fiyatlarına erişim

Bu yeni hamlede DIA, veri sunumuna beslemeler olarak CF Benchmarks’ın referans fiyatlarını dahil edecek. Başlangıç ​​olarak, Katman 1 blok zincirleri Ethereum ve Solana’nın yerel belirteçleri için referans fiyatları, oracle olarak sağlanacaktır. Oracle’lar, blok zincirinde çalışan uygulamaların kendi ekosistemlerinin dışından veri alıp okumasını sağlayan akıllı sözleşmeyle okunabilen veri akışlarıdır.

Dikkatinizi Çekebilir: Bukele, El Salvador’un BTC Politikasını Sorgulayan “Boomer” ABD Senatörlerine Geri Döndü

ETH ve SOL referans fiyatları, hem Ethereum yerel hem de Solana yerel geliştiricilerine sağlanacaktır. Kıyaslama yönetmeliğine uygun ve Big 4 denetlenmiş sağlayıcıdan kurumsal düzeyde referans fiyatların mevcudiyeti, esnek ve sağlam metodolojilerle desteklenen yeni finansal ürün ve hizmetlerin güvenli bir şekilde geliştirilmesine olanak sağlayacaktır.

Geleneksel ve Dijital Varlık Piyasaları Arasında Köprü Oluşturma

Dijital varlık ekosistemi, daha gelişmiş geleneksel varlık piyasalarına göre doğuşuna ve oynaklığına rağmen, şaşırtıcı bir büyüme gösterdi ve hem perakende hem de kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Tahmini piyasa değeri 2 trilyon dolar olan dijital varlık piyasası, eski muadilinin çok gerisinde kalıyor. CF Benchmarks tarafından sağlanan referans fiyatlar gibi ürünler, bu yeni varlık sınıfına güvenli kurumsal erişim sağlamak ve düzenlenmiş rayları teşvik etmek için çok önemli bir yapı taşıdır.

 

DIA’nın Kurucusu Michael Weber, “Merkezi olmayan finansın ortaya çıkışı, hem yatırımcılar hem de düzenleyiciler için bir meydan okuma ve fırsat teşkil ediyor” dedi. “ CF Benchmarks gibi ekipler, yatırımcıların sermayelerini tahsis etmeleri için güvenli ve emniyetli bir ortam yaratmanın ön saflarında yer alıyor. Bu, ekosistemin gelişimi ve olgunlaşması için çok önemli ve biz de bu yolculuğun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.”

CF Benchmarks CEO’su Sui Chung, “CF Benchmarks, dijital varlık ekosistemlerinin kullanıcıları ile kurumsal ve bireysel yatırımcılar için sağlam, güvenilir kripto para birimi fiyatlandırma verilerinin kullanılabilirliğini sürekli olarak iyileştirmenin yollarını arıyor” dedi.

“İşte bu nedenle, en kapsamlı ve en hızlı büyüyen oracle platformlarından biri olan ve blok zinciri geliştirme topluluğuna derinden gömülü bir kullanıcı tabanı olan DIA ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Bu ortaklığın, DeFi, Web3 ve ötesinin toplu olarak benimsenmesi için kritik olacak yüksek bütünlüklü fiyatlandırmayı etkinleştirme yolunda önemli bir adım olacağından eminiz.”

DIA Hakkında

DIA (Merkezi Olmayan Bilgi Varlığı), Web3 için zincirler arası, uçtan uca, açık kaynaklı bir veri ve oracle platformudur. DIA platformu, geleneksel ve dijital finansal uygulamalar için şeffaf ve doğrulanmış veri akışlarının tedarik edilmesini, doğrulanmasını ve paylaşılmasını sağlar.

DIA’nın kurumsal sınıf veri beslemeleri, varlık fiyatlarını, meta veri deposu verilerini, borç verme oranlarını ve daha fazlasını kapsar. DIA’nın verileri, çok çeşitli zincir içi ve zincir dışı kaynaklardan elde edilir ve kaynakların ve metodolojilerin karışımına göre tamamen özelleştirilebilir.

DIA’nın kehanetleri, Ethereum, Solana, Polkadot, Binance Smart Chain, Polygon, xDaiChain, Avalanche ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tüm ilgili katman 1 ve katman 2 ağlarında geliştiriciler tarafından kullanılabilir.

CF Karşılaştırmaları Hakkında

CF Benchmarks, Birleşik Krallık Benchmarks Yönetmeliği uyarınca Birleşik Krallık FCA tarafından yetkilendirilen ve düzenlenen kripto para birimi kıyaslama endekslerinin lider sağlayıcısıdır.

Kıyaslama endeksleri, kamu metodolojileri ve şeffaf yönetişim yoluyla sağlanır; Kripto para birimi finansal hizmetlerinde ve ürünlerinde riski izlemek, değerlendirmek ve kapatmak için.

CF Benchmarks endeksleri, CME Group ve Kraken Vadeli İşlemler tarafından alım satım için listelenenler ve ayrıca Kanada, Almanya, İsviçre, Fransa’da listelenen ETF’ler ve ETP’ler için referans endeksi olarak hizmet verenler de dahil olmak üzere 500 milyar doların üzerinde kripto para birimi türev sözleşmelerini kapatmak için kullanıldı., ve Brezilya. CF Benchmarks, Kraken’in tamamına sahip olduğu bir yan kuruluştur.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu