Altcoin HaberleriDfinity (ICP)Haberler

Dfinity ICP Hafta Sonu %28 Arttı

Nomics’ten alınan verilere göre, Dfinity’nin İnternet Bilgisayarı (ICP) madeni parası geçtiğimiz gün içinde %28 artarak 45$ ‘a yükseldi.

Bu, ICP’nin 26 Haziran’da 29.43 dolardan 29 Haziran’da 57 dolara yükseldiği geçen ayın sonundan bu yana ilk büyük artış.

En son rallide, Dfinity’nin blok zincirinin 100 milyon bloğu aştığını tweet’lemesinden kısa bir süre sonra, dün UTC öğle saatlerinde fiyat yükselmeye başladı.

Bu dönüm noktası yalnızca blok zincirinin kullanımının bir simgesi olsa da, ağ için bir PR fırtınası başlatmayı başardı.

Yükseliş , Dfinity’nin ICP için kayıt dışı bir menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini iddia eden bir California toplu davasından üç gün sonra geldi . Dava, 10 Mayıs’tan sonra ICP’yi satın alan “tüm yatırımcılar adına” yatırımcı Daniel Ocampo tarafından açıldı. Dava haberinin fiyat üzerinde hemen bir etkisi olmadı.

Menkul kıymet davaları kriptoda yaygındır. Örneğin, Ripple, tokeni XRP’nin satışı nedeniyle SEC tarafından açılan kendi menkul kıymetler davasıyla karşı karşıya Token davanın ardından çökerken, XRP bu yılki boğa koşusu sırasında piyasanın geri kalanıyla birlikte yükseldi – piyasa kuruduğunda tekrar çökmeden önce.

2016 yılında girişimci Dominic Williams tarafından kurulan Dfinity, yaratıcıların Amazon ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketlerinin hakim olduğu merkezi bulut bilişim endüstrisine merkezi olmayan bir alternatif olarak sunduğu, merkezi olmayan veri merkezlerinden oluşan bir blok zinciri projesidir.

ICP, Dfinity’nin yardımcı program belirtecidir. Sahiplerin protokolün yönüne ilişkin tekliflere oy vermelerine ve işlemler için ödeme yapmalarına olanak tanır. Tıpkı Ethereum veya XRP gibi borsalarda işlem görür.

ICP’nin 45$’lık mevcut fiyatı, son derece başarılı lansmanından bir gün sonra 11 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 737$’a yakın değil. Zirvede, ICP sekizinci en büyük kripto para birimiydi. O zamandan beri 6,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile 20. sıraya geriledi.

Geçen ay, ICP’nin fiyatı Goldman Sachs’ın kripto para birimleriyle ilgili bir raporda bahsetmesinin ardından %15 artarak 42 dolara yükseldi . Yatırım bankası, Dfinity’nin “geleceğe giden yolu açabileceğini” söyledi. Ancak Goldman, Dfinity’nin çoğu kripto para gibi “denenmemiş, erken aşamada, karmaşık” olduğunu da söyledi.

SORUMLULUK REDDİ
YAZAR TARAFINDAN İFADE EDİLEN GÖRÜŞLER VE GÖRÜŞLER YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE FİNANSAL, YATIRIM VEYA DİĞER TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu