Kripto Para Haberleri

Dexalot Borsası İçin Başarılı Bir 7 Milyon Dolarlık Bağış Toplama Turu, Aktif Yatırımcılar İçin Yeni Bir DEX Türü Görecek

Satoshi’nin bankalar veya komisyoncular dahil hiçbir aracının kullanıcıların fonlarını ve bilgilerini saklamadığı orijinal ademi merkeziyetçilik hayali düşünüldüğünde, gerçeğin bu ilkeden uzaklaştığını görmek çok açık.

Dexalot’un ademi merkeziyetçi olması, onlarca merkezi borsa denizinde büyük bir sorun. Merkezi olmayan, tüm faaliyetlerin ve işlemlerin akıllı sözleşmelerin konuşlandırılmasıyla blok zinciri üzerinden gerçekleştirilmesi anlamına gelir. Faaliyetleri otomatikleştiren, doğrulayan ve kimliklerini doğrulayan, onları kurcalamaya karşı dayanıklı hale getiren blok zinciridir.

 

Bu nedenle, Dexalot’unki gibi bir Merkezi Limit Emir Defterine (CLOB) sahip, gerçekten merkezi olmayan bir borsa başarılı bir başlangıç ​​yaptı ve iddialı bir bağış toplama turu gerçekleştirdi. Tur, Avalanche’s Blizzard Fund tarafından yönetildi. Dexalot’un kendisi, akıllı sözleşme geliştirme ile uyumlu bir EVM protokolü olan Avalanche ağında yer alır ve güvenlik, rekabetçi ücretler ve yüksek işlem hızları vaat ederken Dexalot gibi dApp’lere ölçeklenebilirlik getirir.

Dikkatinizi Çekebilir: 500 dolarlık bir Walmart hediye kartı, kripto dedektiflerini 4,5 milyar dolarlık Bitcoin soygunu çiftine nasıl yönlendirdi?

Diğer projeler AMM (Otomatik Piyasa Yapıcı) modeline odaklanırken, Dexalot, merkezi borsalar ve ticaret platformlarının kullandığı şekilde klasik bir CLOB sistemine dayanmaktadır. Bu, tüccarlar için AMM yaklaşımından daha yakın fiyat uygulaması ve daha az kayma vaat ediyor.

 

Dexalot ayrıca piyasaya Dexalot Discovery olarak bilinen ve CLOB’u, kullanıcıların tohum, özel, IDO ve kamu bağış toplama turları yoluyla tokenlar için teklif vermeye katılmalarını sağlayan bir açık artırma sistemiyle birleştiren yeni bir ürün getiriyor. Sistemin çalışma şekli, sınırlı kayma nedeniyle tüccarların alım satımlarda işlem hızı açısından botlarla rekabet edebilmelerini sağlar. Süreç şeffaftır ve hem alıcılar hem de satıcılar oldukça uyumludur.

 

Testnet’ten Mainnet’e

DEX, 2021 ortalarında test ağında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri 12.000’den fazla benzersiz cüzdanda 250.000’den fazla pozisyon gerçekleştirdi. Değişimdeki tüm topluluk üyeleri, değişim yönetiminden sorumludur ve üyelere hareket halindeyken demokrasi verir.

 

Blizzard’a ek olarak, çeşitli Avalanche ekosistem katılımcıları ve yatırımcıları da bağış toplama turuna katıldı. Bunlar arasında Avalaunch, Colony, Benqi, AVentures ve Avascan bulunur. Katılan diğer ortaklar Republic Capital, GSR, Muhabbit Capital, Woodstock Capital, Maven Capital ve IPC’dir.

 

Dexalot’un sistemi, tüccarların, emir anında eşleşen veya kısmen yapıcı emir olarak doldurulan limit emirlerini alıcılar olarak uygulamalarına izin verir.

 

The Fundraising Round Hakkında Yorumlar

Dexalot’un CEO’suna göre,

“Çığ ekosisteminin her yerinden destek aldığımız için çok heyecanlıyız. Dexalot, kullanıcıların aynı veya daha iyi kullanıcı deneyimi ile merkezi borsaların sermaye verimliliğinde varlık ticareti yapabileceği, gerçekten şeffaf, topluluğa ait bir kripto borsası oluşturmak istiyor.”

Çığ Vakfı Direktörü Emin Gün Sirer Siad, “Dexalot, kullanıcıların herhangi bir varlığı düşük ücretler, sıfır kayma ve verimli fiyat keşfi ile takas etmelerini sağlayan yeni nesil merkezi olmayan borsalara öncülük ediyor. Çoğu zincir, bir açık tutmak için kapasite ve hızdan yoksundur. -zincir emir defteri, kullanıcıları zayıf ticaret uygulamasına razı olmaya zorluyor. Dexalot, benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmak için Avalanche’ın hızından yararlanıyor”.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu