Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Devvio’nun blok zinciri platformunun işlem başına Bitcoin’den 3,5 milyar kat daha az enerji tükettiği tespit edildi

Önde gelen kurumsal blok zinciri çözümleri sağlayıcısı Devvio, Inc., bugün DevvX blok zinciri platformunun çevresel etkilerine karşı ölçülen çevresel etkisine ilişkin aylarca süren bir çalışmanın ilk bulgularını duyurdu. ISO standartları 14040:2006 ve 14044:2006. Yaşam döngüsü değerlendirmesi (LCA) olarak bilinen kapsamlı çalışma, DevvX’in yaşam döngüsü boyunca çevresel etkilerinin sistematik bir analizini içeriyordu ve ön sonuçlar DevvX blok zinciri platformunun diğer platformlardan çok daha az enerji tükettiğini gösteriyor. Üçüncü taraf analizine göre, platform işlem başına Ethereum‘dan yaklaşık 347 milyon kat daha az ve Bitcoin‘den 3,5 milyar kat daha az kullanıyor.

Devvio'nun DevvX blok zinciri, işlem başına Bitcoin'den 3,5 milyar kata kadar daha az enerji kullanarak, var olan en verimli enerjidir.
Devvio’nun DevvX blok zinciri, işlem başına Bitcoin’den 3,5 milyar kata kadar daha az enerji kullanarak, var olan en verimli enerjidir.
  • DevvX: 2.1 Joule
  • Ethereum: 693 milyon Joule
  • Bitcoin: 7 milyar Joule

Dikkatinizi Çekebilir: Double Peak Teorisi – Şimdi Yatırım Zamanı

Nihai raporun Ocak ayı sonlarında kamuoyuna açıklanması planlanıyor ve bu, bir blok zinciri teknolojisinin, uluslararası kabul görmüş ISO ilkeleri ve çerçevelerini kullanan bir üçüncü taraf kuruluş tarafından çevresel ayak izinin resmi, bağımsız bir değerlendirmesinden ilk kez geçtiğini işaret edecek.

Devvio CEO’su Tom Anderson , “Bir şirket olarak, ISO standartlarına uygun olarak yönetilen resmi, hakemli bir süreç kullanarak blockchain platformumuzun sürdürülebilirliğini göstermek bizim için önemliydi” dedi . “Bu raporla, umudumuz bir bütün olarak endüstri için yeni bir çevresel kriter belirlemektir.”

DevvX blok zinciri platformu, ESG, NFT’ler, kimlik, tedarik zinciri ve ödemeler dahil olmak üzere çeşitli kurumsal uygulamalarda konuşlandırıldı. Saniyede 8 milyondan fazla işlemle var olan en hızlı ve en ölçeklenebilir blok zinciri olan DevvX, 5 yılı aşkın Ar-Ge’ye dayanmaktadır ve değişmezlik, gizlilik, Bizans Hata Toleransı, patentli hırsızlık ve kayıp korumaları ve doğrudan entegrasyon için RESTful API arayüzü sunar. mevcut sistemler. Devvio’nun ESG platformunun canlı bir gösterimi Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı sırasında 9371 numaralı stantta sunulacak.

Çalışma Geçmişi

Şu anda AWS bulutunda barındırılan DevvX blok zinciri parçaları, herhangi bir sayıda doğrulayıcı düğüme izin verecek esneklikte tasarlanmıştır; Bu çalışmanın amaçları doğrultusunda, karşılaştırılabilir bir değerlendirmenin yapılmasını sağlamak için parça başına 7 düğüm varsayılmıştır. DevvX’e dağıtılan bir gerçek dünya uygulamasında, cüzdanlar bir seferde yalnızca tek bir parçada yer aldığından, küresel fikir birliğini gereksiz kıldığı için işlemlerin büyük çoğunluğu bu 7 düğüm arasında yerel olarak ele alınacaktır. Belirli bir kullanım durumu için daha geniş bir fikir birliği gerekli olsaydı, DevvX’in enerji kullanımının, ek düğümlerin dahil edilmesiyle yaklaşık olarak doğrusal olarak artması beklenirdi. Örneğin, herhangi bir gerçek dünya uygulaması için gereksiz derecede yüksek sayıda düğüm olan 1.196 düğüm eklenirse, DevvX platformunda yapılan tek bir işlem için enerji tüketimi yaklaşık 360 Joule olacaktır.

AWS EC2 bulut sunucuları için enerji ve güç tüketimi profilleri herkese açık olmadığından, güvenilir tahminler elde etmek için Benjamin Davy’nin AWS EC2 Bulut Sunucularını Tahmin Etme Güç Tüketimi 2 makalesi kullanıldı. Her test için test parçasından yaklaşık 200.000 işlem gönderildi ve gerçek dünyadaki işlem oranlarını daha iyi simüle etmek için önerilen her işlem arasında küçük bir gecikme yaşandı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu