Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Devasa Çöküş Bitcoin’i Çapraz Düşüş Olasılığı İle Tehdit Ediyor

  • Bitcoin, pozisyonunu hızla geri kazanmasına rağmen son zamanlarda 40.000 doların altına düştü.
  • BTC fiyatındaki enflasyon Binance Coin, Ethereum ve Solana’yı da etkiliyor.

Birkaç feci haftadan sonra, Bitcoin şimdi Death Cross olarak bilinen tehdit edici bir fiyat paternine tanık olmanın eşiğinde. Şimdi, 50 günlük Hareketli Ortalama, 200 günlük Hareketli Ortalama’nın altına düştüğü için para birimi büyük bir düşüş yaşıyor. Aslında, geçen Pazartesi günü, BTC fiyatı Eylül 2021’den bu yana ilk kez 40.000 doların altına düştü.

BTC/USD 1 Günlük Grafik
BTC/USD 1 Günlük Grafik

Bu düşüş BTC yatırımcılarını doğrudan etkilese de Binance Coin (BNB) , Ethereum (ETH) ve Solana gibi diğer kripto para birimlerinin fiyatı da tehdit altında.

Ekim 2021’de, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) ilk spot tabanlı Bitcoin ETF ortaya çıktığında, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek (ATH) rekoru olan 68.500 $’a ulaştı. Ardından, dijital jetonların değeri, Ağustos 2019’dan bu yana en uzun kaybeden şeritleri gösteren sürekli bir düşüş yaşadı.

Dikkatinizi Çekebilir: Tezos, Ethereum Classic Fiyat Analizi

Fiyat Pazartesi düşüşünden sonra toparlanmış olmasına rağmen, Ölüm Haçı yakın görünüyor. Şu anda, Bitcoin’in en büyük zorluğu, bahsedilen düşüş sinyalinden uzaklaşmak için 40.000 $ ölçeğinin üzerine çıkmaktır.

Pek çok uzman, bu Ölüm Haçı gerçekten ortaya çıkarsa, yatırımcıların panikle satış yapabileceğini ve bir satış sezonu getirebileceğini söylüyor. Ne zaman bir satış sezonu meydana gelse, BTC değeri aniden rekor düşük seviyelere iniyordu. Aslında, 30 Mayıs 2021’de BTC fiyatı 24 gün içinde 36.500 dolardan 28.000 dolara düştü. Ek olarak, Mart 2020’de Bitcoin’in değeri tek bir günde 8.000 dolardan 4.000 dolara düştü.

Federal Rezerv enflasyon konusunda sıkı önlemler alırken, Bitcoin daha da fazla sorunla karşı karşıya kaldı. Ekim ayında olağanüstü bir ralliye ulaştıktan sonra birkaç ay içinde yaklaşık %40 kaybetti.

Bu arada Uluslararası Para Fonu, borsa ile ilgili yeni bir uyarıda bulundu. Mali otorite ayrıca, kırılgan kripto para birimi fiyat hareketinin çeşitli finansal piyasalar için risklere yol açabileceğini de sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu