Dent (DENT)NasılNedirRehber

Dent coin nedir?

Dent coin nedir?

Mobil veri erişimi insanlar için gıda, su ve elektrik kadar önemli hale geliyor. Serbest bırakılacak bir sonraki varlık mobil veridir. Operatörler milyarlarca dolar kâr ediyor, ancak tüketicilerin mobil verilerin tüm potansiyelini gerçekleştirmesi engelleniyor. Dent, eSIM kartlar, mobil veri planları, çağrı dakikaları doldurma ve dolaşım gerektirmeyen hizmet sağlayan bir dijital ağ operatörüdür. DENT, Ethereum tabanlı bir ERC-20 belirtecidir. Mobil veri liberalizasyonu için küresel bir pazar oluşturmak için blok zinciri teknolojisinin yeteneklerini kullanır. Bu yazımızda Dent Coin’i anlayacağız.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Problem Çözme

 • Veri Paylaşımı Ekonomisi:

 • DENT, tüketicilerin mobil verilerini özgürce satın almalarına, satmalarına ve başka herhangi bir cihaza bağışlamalarına olanak tanır.
 • DENT Exchange, mobil veri ticareti için yatay bir pazar yeri olarak hizmet vermektedir.
 • DENT Token, telekomlar ve tüketici topluluğu arasındaki mobil veri işlemleri için küresel para birimi olarak hizmet edecek.

Dikkatinizi Çekebilir: Korelasyon nedir? Korelasyon Örnekleri

 • Uluslararası dolaşım:

 • Uluslararası dolaşım bozuluyor.
 • DENT, telekomlar arasında maliyetli yönlendirme de dahil olmak üzere veri dolaşımı maliyet etkenlerini ortadan kaldırmayı kolaylaştırır.
 • Mobil veri satın alma:

DENT, müşteriler için veri paketlerinin otomatik olarak satın alınmasına olanak tanır. Tüketici her zaman kendi bölgesindeki en uygun operatörden en iyi fiyatı alır.

Operatörler, merkezi sistemlerini oluşturmak zorunda kalmadan küresel bir müşteri tabanını desteklemek için DENT ağına hızla bağlanabilir.

Arz

DENT jetonlarının toplam arzı 100 milyar ile sınırlıdır. İşte dağılım:

 • Şirketin ilk madeni para arzı sırasında, 8,6 milyar DENT jetonu, jeton başına 0,0005 $ (ICO) sabit bir fiyatla satıldı.
 • Tüm DENT tokenlerinin %30’u kuruluş tarafından stratejik satın almalar ve sektör tohumlaması, kullanıcı ödülleri, ücretler ve ikramiyeler için tutulur.
 • Jeton arzının kalan %70’i satış öncesi ve satış faaliyetleri sırasında serbest bırakıldı, kalan jetonlar kilitlendi ve bundan sonra üç ayda bir serbest bırakıldı.

Basit Kullanım Örneği

 • Mike, 2.000 DENT Jetonuna sahip bir ABD taşıyıcısının müşterisidir. Avustralya’ya varır varmaz, havaalanında Wi-Fi aracılığıyla DENT pazarına bağlanıyor ve ihtiyaç duyduğu mobil veriyi satın alıyor.
 • Bu bilgi, örneğin, Avustralyalı bir taşıyıcının müşterisi olan Jane tarafından sağlanabilirdi. Mike, operatörler veya SIM kart değişiklikleri ile ilgili herhangi bir ek düzenlemeye ihtiyaç duymaz; telefonunu Avustralya şebekesinde kullanmaya başlar.
 • Jane, bir sonraki Avrupa gezisinde yaz tatilinde kullanmayı planladığı DENT’leri kazanacağı için heyecanlıdır.
  Mike’ın Amerikan taşıyıcısı işlem ücretlerini toplarken, Jane’in Avustralyalı taşıyıcısı, maliyet payına karşı kullanımı artırdı.

eSIM Projesi

Dent coin nedir?
Dent coin nedir?
 • 365 gün geçerliliği ile dünyanın 60 ülkesinde internete bağlanabiliyoruz.
 • DENT eSIM mobil veri trafiğinizle ilgilenirken biz de telefon numaramızı çalışır durumda tutabiliriz.
 • DENT Worldwide Data’yı kullandığımızda dolaşım ücreti ödemeden veya SIM kart değiştirmeden uçabiliyoruz.
 • Seyahat ederken GB’mizi ödediğimiz için sözleşme imzalamaya gerek yok.
Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu