DeFi HaberleriHaberlerNFT Haberleri

DeFi Yatırımcıları: Keyfi’i İşlemleri Nasıl Otomatikleştirebilir?

Merkezi Olmayan Finans Çok Azdır

2021 yılı, DeFi veya merkezi olmayan finans için öne çıktı . Daha fazla blok zinciri, bu sektördeki konumlarını belirliyor ve daha fazla kullanıcıya alternatif finansal hizmetler ve ürünler sunuyor. Sektör, bugün Kilitlenen Toplam Değerde 250 milyar doları temsil ediyor ve merkezi olmayan borç verme ve borçlanma, verim çiftçiliği likidite havuzları vb. için gerçek bir talebi doğruluyor.

Ayrıca her hafta yeni projeler piyasaya çıkıyor. Bazıları daha optimal bir ürün hizmeti sunarken, diğerleri yüksek getiri veya likidite getirisi sunabilir. Yüzlerce platform ve protokolü karşılaştırırken farklı teklifleri takip etmek göz korkutucu bir görev haline gelir. Ayrıca, kripto varlıklarının değişken doğası ve DeFi kullanıcılarına sağlayabileceği getiriler veya faydalar nedeniyle fırsatlar hızla gelip gidebilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Polkadot (DOT) Nedir?

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus, kullanıcıların DeFi ortamını keşfederken yapabilecekleri keyfi işlemlerdir. Daha spesifik olarak, zararları durdurmak, emirleri sınırlamak, kalıcı kayıpları önlemek, likiditeyi taşımak, verim çiftçiliğini optimize etmek ve çok daha fazlasını yapmak için binlerce işlem vardır. Bu işlemlerin manuel olarak yapılması, çok zaman alması ve merkezi olmayan finans konusunda tutkulu olanlar üzerinde muazzam bir stres yaratması gerekiyor.

Tüm bu özelliklere kullanıcı dostu arayüzler aracılığıyla erişilebilse de, iyileştirme için çok yer var. Ayrıca, bu işlemleri daha uygun bir şekilde yapmak için genellikle merkezi bir merkez gerektirir ve bu da üçüncü bir tarafa güvenmeyi gerektirir. Merkezi olmayan teknolojinin konusu bu değil. Bunun yerine, kullanıcıların bu keyfi işlemleri otomatikleştirmek için akıllı sözleşmelerle arayüz oluşturmasına izin veren çözümler araması gerekiyor.

Keyfi İşlemlerin Otomasyonu

Blok zinciri veya akıllı sözleşme gibi merkezi olmayan teknoloji, yaşam kalitesinde çok sayıda iyileştirme sağlayabilir. Bu kavram, merkezi olmayan finans ve kullanıcıların keyfi işlemleri nasıl düşündükleri için de geçerlidir. Tüm bu küçük – ancak gerekli – işlemlerin otomatikleştirilmesi, tüccarlara gönül rahatlığı sağlayacak ve önlerine çıkan diğer anlamlı fırsatlara odaklanmaları için onlara çok daha fazla zaman verecektir.

Autonomy Network , bu çözümleri sağlayabilen sağlayıcıdır. Kullanıcılar, kendi işlemlerini oluşturmak için özel bir akıllı sözleşme oluşturabilir. Böylesine bir kişiselleştirme ve kişiselleştirme derecesi, halihazırda sektörde olanlar ve atılım yapma konusunda kararsız kalanlar için DeFi anlatısını değiştiriyor. Her şeyi bir kez kurmak ve teknolojinin insan müdahalesi olmadan halledebilmesi, DeFi‘yi çok daha çekici kılıyor.

DeFi fırsatları 7/24 programa göre çalıştığından, tüccarların bu hıza ayak uydurabilecek çözümleri benimsemesi gerekiyor. İnsanlar ara vermeden ve uyumadan 7/24/365 çalışamazlar. Öte yandan, akıllı sözleşmeler, keyfi işlemlerin merkezi olmayan otomasyonu için muazzam bir potansiyele sahiptir. Kullanıcılar gelecekte herhangi bir eylemi her koşulda otomatikleştirebilir. Bu, siparişleri sınırlamak ve kayıpları durdurmak için olduğu kadar, kalıcı kayıp koruması, özerk NFT’ler, yinelenen ödemeler ve çok daha fazlası için de geçerlidir.

Sonuç

Merkezi olmayan finans popüler bir sektör olsa da, esas olarak mevcut kripto para birimi kullanıcılarına hitap ediyor. Ana akımı DeFi‘ye getirmek, kökten farklı bir yaklaşım gerektirir ve Autonomy Network tarafından sağlanan çözümler bu işlemlerde çok önemli bir rol oynayabilir. Ayrıca, bu yaklaşım, tüccarların her koşulda kendi adlarına çalışmak için kendi araçlarını kurmalarını sağlayarak yeni projeler araştırmak ve bunları savaşa eklemek için daha fazla zaman kazanmalarını sağlar.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu