DeFi HaberleriHaberler

DeFi Projesi Ref Finance, Jump Crypto liderliğindeki 4,8 Milyon Dolarlık Turu Kapattı

NEAR blok zinciri için otomatik bir piyasa yapıcı ve istikrarlı takas piyasası olan Ref Finance, Perşembe günü, Jump Crypto liderliğindeki 4,8 milyon dolarlık bir turu kapattığını duyurdu.

Otomatik piyasa yapıcılar (AMM), geleneksel aracılar kullanılmadan blok zincirinde yürütülen finansal faaliyetleri tanımlamak için kullanılan bir terim olan merkezi olmayan finans (DeFi) için temel altyapı bileşenleridir.

AMM’ler, Uniswap gibi merkezi olmayan borsaların işleyişinin anahtarıdır. Kullanıcılara işlem ücretlerinde bir kesinti vererek ve teşvik olarak ücretsiz jetonlar vererek bir borsada likidite sağlayıcıları olmalarına izin veriyorlar. Stabil takas pazarı, herhangi bir likidite havuzunda önemli bir rol oynayan, özellikle sabit paralar için bir AMM sürümüdür.

NEAR blok zinciri, çoklu zincir birlikte çalışabilirliği desteklemek için büyüdükçe, şirket bir yayında, Ref Finance’in bir likidite geçidi olarak önemli bir rol oynayacağını söyledi. Şu anda NEAR, varlık köprüleri aracılığıyla eter, SOL, LUNA, CELO ticaretini desteklemektedir.

Ref Finance’in arkasındaki ekip olan Proximity Labs’ın kurucu ortağı Bowen Shen, CoinDesk ile yaptığı bir röportajda, NEAR’da alım satımın işlem başına yaklaşık 1 sente mal olduğunu ve bir ila iki saniyelik bir işlem kesinliğine sahip olduğunu söyledi. “NEAR üzerine inşa etmek, bu iki temel unsurun kilidini açmamıza ve DeFi perakende satışına bir adım daha yaklaşmamıza izin veriyor” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: Dow Düşüyor Çünkü Rusya Korkuları Geri Dönüyor ve Bugün Borsada Başka Neler Oluyor?

CoinDesk’e verdiği demeçte, “Bu zam esas olarak ekosisteme, ortaklara ve kullanıcılara daha iyi hizmet eden DeFi ürünleri ve hizmetleri geliştirmeye devam etmek için ekibi genişletmek için kullanılacak” dedi. “Bu turdaki yatırımcılarımız, DeFi alanındaki en güvenilir VC’lerden bazıları, deneyimlerini ve stratejik uyumlarını bu finansman turundaki en değerli kısım olarak görüyoruz.”

Haber yayınlanmadan önce, NEAR’ın tokeni CoinGecko’ya göre 7.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile 11.40 dolardan işlem görürken, Ref Finance’in tokeni REF 1.70 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu