NasılNedirRehber

Decred Coin (DCR) Nedir? DCR Coin Hakkında

Decred Coin (DCR) Nedir? DCR Coin Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey.

Decred fiyatı, 22:01 itibariyle son 24 saatte % 11,82’lik bir değişiklik olan 34,27 $’dır. Bu yıl şimdiye kadar Decred’de -%- 50,52’lik bir değişim var.

DCR, kripto para biriminin organizasyonunu ve ademi merkeziyetçiliğini geliştirmek için tasarlanmış Bitcoin protokolünün çatallı bir versiyonu olan Decred’in yerel kripto para birimidir. Sürdürülebilirlik, ademi merkeziyetçilik ve kendi kendini yönetmeye odaklanmak için hibrit bir fikir birliği mekanizması kullanır. Ayrıca, pay sahiplerinin proje finansmanı, girişimler ve ağ yükseltmeleri konusunda oy kullanmaları için zincir üzerinde bir teklif sistemine sahiptir.

Decred fiyatı, uzun bir yatay ticaret döneminden sonra 2021’in başından bu yana güçlü bir yükseliş trendi gördü.

DCR Fiyatı

Decred fiyatı, Nisan 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 249,55$’a ve Aralık 2016’da tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,43$’a ulaştı.

Decred’in toplam arzı yaklaşık 21 milyon DCR’dir, ancak hepsi dolaşımda değildir. Yeni bir blok bulunduğunda blok ödülünün yaklaşık %60’ı iş kanıtı madencilerine, %30’u hisse kanıtı seçmenlerine ve %10’u Decred hazinesine gidiyor. Decred, her 6.144 blokta bir ayarlanan azalan bir blok ödülüne sahiptir. Resmi yayın takvimini burada bulabilirsiniz.

Decred geliştiricileri, proje başlatılmadan önce arzın %8’i olan 1,68 milyon jeton dağıttı. Madeni paralar, kapsayıcı şirkete ve geliştiricilerine dağıtıldı, bir kısmı da uygun katılımcılara havadan bırakıldı.

Ocak 2018’in başlarında DCR 122 dolara yükseldi, ancak üç ay sonra satıcılar fiyatı 40 dolara düşürdü. Ardından, Decred’in para birimi Mayıs 2018’de 109.65 dolara geri döndü.

Ancak 2018’in sonunda, DCR Kasım 2020’ye kadar gerçek bir değişiklik olmaksızın 15,15$’a geri çekildi. DCR değeri 13$’ın en düşük aralığından 2021 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 249,55$’a çıktı. Alıcılar bunu tutamadı. Yine de bu seviye uzun süre devam etti ve Decred 2021 Temmuz ortasına kadar 113$’a düştü. 2021 Ağustos’unda 178$’a yapılan kısa bir baskının da kısa ömürlü olduğu görüldü ve bundan sonraki aylarda fiyat 110-115$ aralığına düştü.

Fiyat, daha geniş kripto pazarını takip etme eğilimindedir.

Decred Nasıl Çalışır?

Decred ekibi, iş kanıtı (PoW) ve hisse ispatını (PoS) yeni faaliyet kanıtı (PoA) ile birleştiren hibrit bir fikir birliği sistemini etkinleştirmek için bitcoin’i çatalladı. Amaç, bir kripto para biriminin geliştirilmesini ve ademi merkeziyetçiliğini daha iyi organize etmekti.
Decred’in blok zinciri Lightning Network teknolojisi ile uyumludur ve kullanıcıların bitcoin, bitcoin cash, litecoin ve viacoin dahil olmak üzere kripto para birimlerinin atomik takaslarını (doğrudan eşler arası ticaret) gerçekleştirmelerine olanak tanır.

Önemli Olaylar ve Yönetim

Decred projesi, Şirket 0 tarafından 2016 yılında başlatıldı ve kısa bir süre sonra ağını başlattı. Decred kurucuları arasında Dave Collins, David Hill, Josh Rickmar, John Vernaleo ve Alex ve Jacob Yocom-Piatt bulunmaktadır. Ekim 2021 itibariyle hepsi hala proje üzerinde çalışıyorlardı.

Proje, BlueYard Capital ve Placeholder’dan fon aldı.

Decred’in ağı, Ekim 2021 itibariyle bir katman 2 yükseltmesine sahipti. Lightning Network’ün entegrasyonu, Bitcoin’in sürümüne dayanmaktadır ve Mayıs 2019’da etkinleştirilmiştir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Dikkatinizi Çekebilir: Jasmy Coin (JASMY) nedir ve nasıl çalışır?

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu