Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

DBS Bank CEO’su: Kripto Para Birimleri Altın’a Alternatif Olabilir

DBS Bank CEO'su Piyush Gupta, dijital varlıkların altına bir alternatif olabileceğini, ancak "bildiğimiz şekliyle para" olma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

Piyush Gupta, Singapur’un en büyük finans kuruluşu olan DBS Bank’ın CEO’sudur. Dijital varlıkların mevcut finansal sistemdeki rolünün yanı sıra altına alternatif haline gelebileceğine inanıyor. Aynı zamanda Gupta, kripto varlıklarının bize aşina oldukları paraya dönüşebileceğini düşünmüyor, cryptopotato’yu bildiriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

DBS Bank başkanı bir sonraki röportajında ​​kripto konuları hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Birçok dijital varlık uzmanı gibi, Bitcoin’in altına alternatif olma şansı olduğunu öne sürdü. Doğru, aynı zamanda, kendi görüşüne göre, BTC’nin “bildiğimiz gibi” böyle bir paraya dönüşmesine izin vermeyecek olan kripto para piyasasının mevcut oynaklığını da hatırlattı.

Varlık fiyatı oynaklığını bir başka önemli sorun olarak nitelendirdi. Bugün kripto varlıklarının, bize aşina olduğu şekilde bir para kaynağı değil, olası bir spekülatif değer kaynağı olduğuna inanıyor.

DBS Bank CEO’su, düzenleyici çerçeveyi oluşturmaktan sorumlu olması gereken dünyanın merkez bankaları olduğu için kripto sektörünün evrensel olarak düzenlenmesi çağrısında bulunuyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Göstergeler Bitcoin’in 53.000 dolara yükseleceğini gösteriyor

Singapur temsilcisi, merkez bankalarının bu tür dijital varlıklarının tanıtılmasının bankacılık sisteminde bir “aracılığın ortadan kaldırılmasına” yol açabileceğini düşünerek CBDC konusuna da değindi. CBDC’nin uygulanmasının sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor, çünkü daha birçok uygulamanın uygulanmasına izin verecek. Ayrıca Gupta, kripto endüstrisinin ve blockchain teknolojisinin avantajlarına da dikkat çekti.

Son zamanlarda, Bitstamp USA CEO’su Bobby Zagotta, önde gelen kripto varlığı ile değerli metal arasındaki korelasyon hakkında konuştu. Kripto dünyasına yatırım yapmanın “daha ​​büyük” olacağını düşünürse, tasarruf sahiplerinin yakında bu varlıklar hakkında aynı şekilde hissedeceğini öne sürüyor. Ancak şu anda, dünyadaki jeopolitik durum ve koronavirüs pandemisi göz önüne alındığında, Zagott’a göre bireyler ve şirketler daha az volatil stabil coinleri tercih ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu