HaberlerKripto Para Haberleri

Davos 2022: Hindistan başbakanı kripto para birimleri üzerinde küresel eylem çağrısında bulundu

Davos 2022: Hindistan başbakanı kripto para birimleri üzerinde küresel eylem çağrısında bulundu

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, küresel işbirliği ve kripto para birimlerinin ortaya çıkardığı ortaya çıkan zorlukların ele alınmasına yönelik ortak bir yaklaşım çağrısında bulundu.

Pazartesi günü Dünya Ekonomik Forumu’nun sanal Davos Gündemi’ndeki ‘Dünyanın Durumu’ oturumu sırasında konuşan Modi , ülkelerin kripto para birimlerini yönetmeye yönelik tek bir yaklaşım benimsemesi durumunda zorlukların devam edeceğini kaydetti.

“Bugün küresel düzenin değişmesiyle birlikte küresel bir aile olarak karşı karşıya olduğumuz zorluklar da artıyor. Kripto para birimiyle ilgili teknolojinin türüyle, herhangi bir ülkenin aldığı önlemler, ortaya çıkardığı zorluklarla başa çıkmak için yeterli olmayacaktır. Tüm ülkelerin bu konuda aynı yaklaşıma sahip olması gerekecek” dedi.

İlginç bir şekilde, önde gelen kripto para birimi zorluklarını tedarik zinciri aksamalarına, enflasyona ve iklim değişikliğine benzetti.

Davos Gündemi, çeşitli küresel ekonomik zorlukları tartışmak için dünya liderlerini bir araya getiriyor. Ayrıca etkinlik, diğerlerinin yanı sıra net-sıfır emisyonu, siber dayanıklılığı hızlandırmayı amaçlayan çeşitli girişimleri başlatmak için kullanılacak.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto analisti, güçlü ADA performansını Cardano giriş noktalarını özetliyor

Modi’nin duyguları, Hindistan bir kripto para birimi düzenleyici çerçeve oluşturmaya çalışırken ortaya çıkıyor. Düzenleme tartışması, Hindistan’ın kritik bir pazar olarak ortaya çıkmasıyla birlikte kripto para birimlerine artan ilgiyi takip ediyor.

Modi kripto para yatırımlarına karşı

Büyümenin ortasında Modi, kripto para birimlerinin de yatırımcılar için bir zorluk oluşturduğunu belirtti. Finbold tarafından bildirildiği üzere Modi, Bitcoin’in yakın denetim gerektiren genç nesiller için bir tehdit olduğu konusunda uyardı.

Uyarısı, küçük şehirlerden genç Hintlilerin Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmaya devam etmesiyle geldi. Ülkede faaliyet gösteren kripto para borsaları , genç yatırımcıların hisse senedi ticareti yerine dijital para birimlerini tercih ettiğini belirtmişti .

Ayrıca, Hintli politika yapıcılar, kripto para birimi sektörü düzensiz kalırsa, makroekonomiye zarar verebileceğini ve finansal istikrarına meydan okuyabileceğini savundu. Başlangıçta dijital varlıkları yasaklamayı planladıktan sonra, Hindistan hükümeti bunun yerine kullanımlarını düzenleyecek bir yasayı düşünüyor.

Daha önce, Hindistan Rezerv Bankası (RBI) bankalara kripto işlemlerini desteklemeyi durdurma emri vermişti, ancak Yüksek Mahkeme kararı Mart 2020’de kararı tersine çevirdi. Belirsizliğin ortasında, RBI valisi Shaktikanta Das, kurumun “ciddi ve önemli” olduğunu savundu . sektörle ilgili endişeler.

Videonun tamamını izleyin: Başbakan Modi’nin Davos 2022 Dünya Ekonomik Forumu’ndaki sözleri

Kripto Para Haberleri: Kripto Para Haber’ini Okudunuz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu