Editörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Haberleri

DAO Maker, Hacklendi 7 Milyon Dolar Çalındı

Dao Maker, Bu Gün hacklendikten sonra 7 milyon dolar fon kayıplarının olduğunu gördü.

Firma, kripto adli tıp firması Cipher Blade ile çalışıyor ve kullanıcıların fonları ve sonraki adımlar ile ilgili bir eylem planı geliştiriyor.

Firmaya İlk olarak  Wu Blockchain tarafından bildirilen saldırı, Hacker’ın şirketin kripto cüzdanlarından birinin yönetici ayrıcalıklarına sahip bir istismar ile  girdiğini gördü. Saldırgan ilk etapta deneme amaçlı 10 bin dolar değerinde stable coin çaldı ve bu girişimi başarılı oldu ardından, 15 İşlem daha gerçekleştirerek büyük vurgunu yaptı.

DAO MAKER, Kayıp araştırmalarında 5.251 kullanıcının Fonlarının çalındığını doğruladı ve kullanıcı başına ortalama 1.250 dolar kayıp olduğunu söylüyor. Firma, hesaplarında 900 dolar veya daha az parası olan kullanıcılar için bilgisayar korsanının yüksek değerli hesaplara odaklandığını öne sürüyor.

İlgili içerik : DeFi Nabız İndeksi (DPI) Nedir ?

DAO Maker, saldırganı belirlemeye ve çalınan fonları geri almaya çalışmak için soruşturmaya yardımcı olması için blockchain adli tıp firması Cipher Blade’i kullandı.

DAO Maker’ın gönderisine göre, Cipher Blade, saldırıda kullanılan kripto para borsası Binance‘de bir hesap tespit etti ve hacker hakkında daha fazla bilgi edinmek için Ethereum blok gezgini ve analitik platformu Etherscan ile birlikte çalışıyor . Ek olarak, kripto para borsalarına bilgisayar korsanının cüzdanı hakkında bilgi verildi.

İlgili İçerik : MakerDAO, MKR ve DAI’nin kontrolünü devraldı

DAO Maker soruşturmasını sürdürürken platforma yapılan tüm para yatırma işlemleri devre dışı bırakıldı ve şirket önümüzdeki beş gün içinde “tasarruf edilen zararları hafifletme” ve saldırganı adalete teslim etme planlarıyla ilgili “bir dizi çözüm geliştirecek”.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu