Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

Damien Hirst’ün deneysel NFT müzayedesi The Currency aşırı talep gördü

Sanatçı, her 2.000 dolarlık baskı için altı başvuru aldı ve potansiyel 20 milyon dolar kazandı.

İngiliz sanatçı Damien Hirst , potansiyel alıcıları fiziksel ve dijital sanat arasında takas edilemez jetonlar ( NFT’ler ) arasında seçim yapmaya zorlayan son sanat eseri “ The Currency ” ile 20 milyon dolar kazanmaya hazır görünüyor.

Hirst’ün 10.000 spot resminin sahiplik başvuruları Çarşamba günü kapandı ve düşüşe ev sahipliği yapan pazar yeri Heni, altı kattan fazla talep edildiğini bildirdi.

Heni’ye göre toplam 67.023 eser için tam 32.472 kişi başvurdu. Eserlerin her birinin fiyatı 2.000$’dır ve başarılı başvuru sahiplerine 28 Temmuz’da bilgi verilecektir. Ancak, yalnızca 10.000 adet mevcut olduğundan, birçok başvuru başarısız olacaktır.

NFT veya fiziksel sanat? Sen seç

sahipler NFT’yi yakıp yakmamaya ve fiziksel sanat eserini tutmaya ya da tam tersini yapmaya karar vermek zorunda kalacaklar. Öğleden sonra 3’te. 27 Temmuz 2022’de BST, koleksiyoncular fiziksel versiyonu seçmediyse, ilgili baskı yakılacaktır.

Hirst, İngiliz aktör ve komedyen Stephen Fry ile birlikte kaydettiği bir videoda , “Para Birimi”nin sanatın değeriyle ilgili olduğunu söyledi – Hirst’ün ileri sürdüğü, esere duyulan güven ve inanç derecesi tarafından belirlenir. Buradaki fikir, sanat eserlerinin gerçek bir değişim aracı olarak, “para birimi” olarak hareket edebilmesidir. 

Bu kez CNBC Squawk Box ile yaptığı bir başka röportajda, dijitalin fiziksel olanı aşabileceğini ima etti , “Dijital sanatın muhtemelen galerilerden çok daha uzun süre dayanacağını düşünüyorum” dedi. “NFT’lerde neler olduğuna bakın ve galerilerin kaybolduğunu görebilirsiniz.” 

Hodler Hirst

Dünyanın en başarılı, yaşayan, çağdaş sanatçısı olan Hirst’e yeni koleksiyon için Ethereum blok zincirinin kripto para birimi olan ETH ile ödeme yapılıyor . Kripto para birimini elinde tutmayı planladığını söyledi. “Bunu saklayacağım. CNBC’ye verdiği demeçte, tüm kripto para birimlerini seviyorum . 

Ayrıca küçük ama büyüyen bir NFT koleksiyonuna sahip olduğunu ve CryptoPunks, BoredApes ve MeeBits’e yatırım yaptığını açıkladı. 

Beeple’ın NFT’si “Everydays: The First 5000 Days” Mart ayında bir Christie’s müzayedesinde 69.3 milyon dolara satıldığından beri, sanatçılar bu benzersiz kriptografik tokenlerden kâr etmek için acele ettiler. NFT pazarı 2021’in ilk yarısında 2,5 milyar dolarlık satış hacmine ulaştı ve satışlar haftada 10.000 ila 20.000 arasında gerçekleşti.

Fiziksel-dijital tartışması, daha geniş koleksiyon pazarında da devam eden bir trend gibi görünüyor.

Steve Jobs'un ilk iş başvurusu hem fiziksel hem de dijital biçimde açık artırmaya çıkıyor.
Steve Jobs’un ilk iş başvurusu hem fiziksel hem de dijital biçimde açık artırmaya çıkıyor.

Apple gurusu Steve Jobs’un ilk iş başvurusu (1973’ten) , daha önce Mart ayında 222.000 dolara satılmış olan bu hafta yeniden açık artırmaya çıkıyor. Ancak bu sefer, belge iki varlığa bölünüyor, fiziksel versiyon ve NFT, her ikisi de eş zamanlı müzayedelerde kafa kafaya gidiyor.

“Aynı öğenin hem fiziksel hem dijital varlıklarda değer olmanın mevcut kavramını keşfetmek için bu yapıyoruz” Olly Joshi, bu yılın başlarında belgesini aldım genç girişimci, anlattı Şifresini . 

Bir eserden potansiyel olarak iki kat daha fazla değer elde etmenin çekiciliğinden bahsetmedi. Ama artık cin şişeden çıktığına göre, bu pek çok yatırımcının düşüncelerinden uzak olamaz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu