HaberlerKripto Para Haberleri

Crypto.com ve FTX platformları yeni pazarlara giriyor

Crypto.com kripto para borsası, Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu'ndan (VARA) ön lisans onayı aldı

Crypto.com kripto para borsası, Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) ön lisans onayı aldı ve FTX platformu, Japon düzenleyicilerle bir ortaklık duyurdu. Bu, yakın gelecekte ilk sitenin Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışma fırsatına sahip olacağı ve ikincisinin Asya bölgesindeki temsilini genişleteceği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Piyasa analistleri, her iki borsanın da kripto para birimi işlem hacimleri açısından dünyanın ilk on arasında yer aldığını belirtti. Bu şirketler ilk düzenleyici denetimleri başarıyla geçti ve büyük olasılıkla yakında hizmetlerini BAE ve Japonya’dan yeni müşterilere yasal olarak sunabilecekler.

Daha önce, BAE Dış Ticaret Bakanı Dr. Thani Al Zeyoudi, ülkenin kripto para birimleri, sanal varlıklar ve blok zincirinin finansal hizmetler sektöründe devrim yaratacağına inandığını söyledi. Bunun zaten BAE’ye yeni şirketler çektiğini ve teknoloji sektörünün gelişmesine izin verdiğini ekledi. Emirates, yeni kurulan şirketlere refah için gerekli tüm koşulları sağlamaya çalışacak.

FTX Japan yönetimi, Liquid kripto borsasını satın aldıktan sonra şirketin Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) ile aktif olarak işbirliği yaptığını ve yakın gelecekte ilgili lisansların alındığını açıklayacağını duyurdu.

FTX ticaret platformu başkanı Sam Bankman-Fried, Japonya’nın büyük potansiyele sahip, yüksek düzeyde düzenlenmiş bir pazar olduğundan emin oldu. Ön tahminlere göre, önümüzdeki yıllarda Asyalılar 1 trilyon dolara kadar kripto para ticaret hacmi sağlayacak.

Daha önce, Coinfili.com editörleri şunları bildirdi: FTX, Japon şirketi Liquid Group ve yan kuruluşlarının devralınmasından bahsetti. Sam Bankman-Fried, Asya kripto para piyasasında lider rollerden birini işgal eden Liquid ticaret platformunun sahibi oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu