HaberlerKripto Para Haberleri

Crypto.Com Hack Saldırısında Çalınan Kripto Para, İlk Bildirilen Tutarın İki Katı Değerinde Olabilir

Crypto.Com Hack Saldırısında Çalınan Kripto Para, İlk Bildirilen Tutarın İki Katı Değerinde Olabilir

Analist, Kaybedilen Ek Fonları Talep Ediyor

ErgoBTC takma adını kullanan Bitcoin araştırma firması OXT Research’teki bir zincir içi analist, Crypto.com saldırısının 33 milyon dolar değerinde kayıplarla sonuçlanabileceğini tweetledi. Başlangıçta bildirilen kayıp miktarı 4.6K ETH veya 15 milyon dolardı.

Ergo tweet attı,

“Dün crypto.com hackinden daha önce bildirilen 4.6k ETH’ye 444 BTC daha ekledik…Crypto.com’un ödeme cüzdanından bu anormal derecede büyük geri çekilmeyi not ettik…Kısa bir süre sonra, birkaç yüz para çekme işlemi 67.75 BTC için 4 çıktıda birleştirildi…271 BTC daha sonra tanınmış bir BTC tumbler’a seri olarak 24 veya 25 BTC yatırın.”

Birden Çok Yetkisiz Para Çekme İşlemi Gösterildi

17 Ocak’ta gerçekleşen saldırı , yaklaşık 483 kullanıcının hesaplarından yetkisiz kripto para çekme işlemi yaşamasıyla Crypto.com ekibinin dikkatine sunuldu. Şüpheli faaliyetleri tespit eden Crypto.com, tüm para çekme işlemlerini durdurdu.

“Bugün erken saatlerde, az sayıda kullanıcı hesaplarında yetkisiz etkinlik yaşadı. Tüm fonlar güvende.”

O zamandan beri borsa para çekme işlemlerine devam etti ve para kaybeden tüm kullanıcılara geri ödeme yaptı. İlk raporlar, ihlalde 15 milyon dolar değerinde yaklaşık 4600 ETH’nin kaybolduğuna dair ortaya çıkmıştı. Ancak ErgoBTC’nin tweetleri, Crypto.com’un ödeme cüzdanından 18.5 milyon dolar değerinde 444 BTC’nin daha çalındığını gösteriyor. Ayrıca, ErgoBTC’ye göre OXT Research, Crypto.com’un saklama cüzdanından 2.18 milyon dolar değerinde (yaklaşık 52 BTC) başka bir şüpheli işlem keşfetti. Son olarak, toplam 271 BTC (11.25 milyon $) değerinde dört çıktıda birleştirilen yüzlerce para çekme işlemi daha önce DPRK Lazarus hack’lerine ve Darkside fidye yazılımı hack’lerine karışmış olan şüpheli bir BTC tumbler aracılığıyla aklandı.

Dikkatinizi Çekebilir: Türkiye’nin Başkanı Erdoğan, El Salvador’un Başkanı Bukele İle Görüşmeye Başladı – Gündemde Kripto Mu Var?

Takım Kripto Taleplerini Kurtarma Çabasında

Hack hakkında yorum yapan Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, şunları söyledi:

“Birden çok katman var ve bu özel olayda, bu katmanlardan bazıları ihlal edildi… bu da yaklaşık 400 hesabın yetkisiz işlemlere girmesiyle sonuçlandı. Her halükarda, işin ölçeği göz önüne alındığında, bu sayıların özellikle olmadığını hatırlamak gerekir. malzeme.”

İlk spekülasyonlara göre, bilgisayar korsanları 2FA güvenliğini atlamayı ve bu hesaplara erişmeyi başardı. Kullanıcılardan 2FA bilgilerini sıfırlamaları ve tekrar erişim sağlamak için oturumu kapatıp tekrar oturum açmaları istendi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu