Blockchain HaberleriHaberler

Cosmos ‘Blockchain’lerin İnterneti’ DeFi Oracle Band Protokolü ile Bağlantı Kuruyor

Zincirler arası veri Oracle Band Protocol Cosmos blok zinciri için bir geliştirme aracı olan Starport ile yeni bir entegrasyonu duyurdu ve üçüncü taraf geliştiricilerin çok sayıda yeni veri akışına erişmesine izin verdi.

Entegrasyon sayesinde Cosmos ekosisteminde yeni oluşturulan zincirler, blok zincirler arası iletişim protokolü veya IBC olarak adlandırılan birlikte çalışabilirlik standardı aracılığıyla veri alışverişi yapabilecek.

Blockchain Oracle Nedir ?

Band Protocol geliştiricileri, bugün açıklamasında “Şimdiye kadar, IBC öncelikle varlık transferleri için kullanıldı” dedi.

Band modülünün Starport çerçevesine entegrasyonu, üçüncü taraf Cosmos geliştiricilerinin belirteç bilgileri, gerçek dünya olayları, spor, hava durumu, rastgele sayı üretimi ve daha fazlası gibi merkezi olmayan verilere erişme yeteneği ekler.

Blockchains çok belirteç transferlerin ötesinde, dinamik şekilde etkileşim için Birlikte Cosmos ile biz sofistike bir altyapı inşa ediyoruz,” Soravis Srinawakoon, CEO ve Bant Protokolünün kurucularından anlattı.

Ortaklık, Band Protocol’ün Starport’ta standart olarak kabul edilen ve Cosmos ekosistemindeki blokajları “hiç olmadığı kadar bağlantılı ve birlikte çalışabilir” hale getiren ilk kahin olduğu anlamına geliyor.

Oracles ve Blok Zincirlerinin İnterneti

Cosmos ekosistemi, herhangi bir merkezi olmayan ağın iletişim kurabileceği, veri paylaşabileceği ve diğerleriyle işlem yapabileceği bir “Blockchains İnterneti” olacak şekilde tasarlanmıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu