Kripto Para Haberleri

Coinone, Doğrulanmamış Harici Cüzdanlara Para Çekme Hizmetlerini Durduracak

Coinone, üçüncü en büyük kripto değiş tokuş Güney Kore’de, Ocak 2022’den itibaren doğrulanmamış harici cüzdanlara para çekilmesine artık izin vermeyeceğini duyurdu . 29 Aralık Çarşamba günleri Coinone, tüm kullanıcılarının 30 Aralık’tan 24 Ocak’a kadar harici cüzdanlarını kaydetmeleri gerektiğini belirtti. kripto borsası, böyle bir sürenin sona ermesinden sonra para çekme işlemlerini kısıtlayacaktır. Kayıt olmak için Coinone müşterilerinin, cüzdanlarını doğrulamak amacıyla kayıtlı cep telefonu numarası, tam adı, e-posta adresi ve adresi gibi bilgileri göndermeleri gerekmektedir. Bu bilgiler Coinone’da kayıtlı bilgilerle uyumlu olmalıdır.

Harici cüzdanlar, çevrimiçi (‘sıcak’) ve çevrimdışı (‘soğuk’) depolama seçeneklerini içeren üçüncü taraflarca sağlanan herhangi bir cüzdandır. Bu tür cüzdanlar doğrulanabilir olmalıdır. Başka bir deyişle, sahip oldukları Müşterinizi Tanıyın (KYC ) standartlar mevcuttur.

Dikkatinizi Çekebilir: KYC Nedir? Neden Kimlik Doğrulanıyor?

Kore’nin Kripto Parasına İlişkin KYC Düzenlemeleri

Coinone tarafından yapılan duyuru, Güney Kore’deki kripto para borsalarının yetkililer tarafından belirlenen yasal gerekliliklere uymasının beklendiği bir zamanda geldi. Güney Kore’nin en büyük mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), yaptığı incelemenin ardından ülkede faaliyet gösteren 25 borsa olduğunu öğrendi. Ağustos ayında, FSC, diğer 11 devlet dairesiyle birlikte, hemen yürürlüğe girmesi beklenen yeni düzenleyici gereklilikleri karşılamaya hazır olup olmadıklarını belirlemek için 25 kripto borsası üzerinde bir ön değerlendirme yaptı. Araştırmanın sonuçları, borsaların hiçbirinin gereksinimleri tam olarak karşılamadığını belirledi.

Güney Kore’de işlerini yürüten tüm kripto borsalarının, faaliyetlerine devam etmek için 24 Eylül’e kadar yeni düzenleme kapsamında Kore’nin Mali İstihbarat Birimi’ne (FIU) kaydolması bekleniyordu . FIU, ülkede terörün finansmanı da dahil olmak üzere kara para aklama ve yasadışı fon akışlarını önlemeyi amaçlayan üst düzey bir kuruluştur. Kayıt olmak için, borsaların bilgi güvenliği yönetim sistemi sertifikası almayı ve tüm kripto hesabı kullanıcılarının doğrulanmasını sağlamayı içeren dört ana gereksinimi karşılaması gerekiyor. Diğer gereklilikler, borsaların ülkenin kara para aklamayı önleme yasasına uymak ve CEO’larının ve diğer üst düzey yönetici üyelerinin son beş yıl içinde sabıka kaydı olmamasını sağlamak için FIU’ya kaydolmasını bekliyor.

İlk dört borsa olan Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit’in daha önce Ağustos ayı başlarında FIU’ya kaydolması bekleniyordu . Ancak, bankaların seyahat kuralıyla ilgili ek değerlendirmesi nedeniyle borsalar gecikmelerle karşı karşıya kaldı. Yerel bankalar son zamanlarda kripto borsası müşterilerinden, dijital varlık şirketlerinin müşteri bilgilerini diğer hizmet sağlayıcılarla paylaşmasını gerektiren sözde seyahat kuralına, kural Mart 2022’de yürürlüğe girmeden önce hazırlanmalarını istedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu