Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

CoinMarketCap Sahte SHIB Adreslerini Listeliyor

CoinMarketCap Sahte SHIB Adreslerini Listeliyor

Shiba Inu CoinMarketCap’i Çağırdı

14 Ocak’ta meme kripto para biriminin arkasındaki ekip, bir Twitter gönderisi aracılığıyla CoinMarketCap’in kasıtlı olarak SHIB’nin üç sahte akıllı sözleşme adresini listelediğini duyurdu. Ekipten yapılan duyuru ayrıca, mevcut ve potansiyel tüm yatırımcılara bu adreslerden SHIB satın almanın geri dönüşü olmayan fon kaybına yol açacağını iddia ederek bu adreslerle etkileşime girmemeleri konusunda resmi bir uyarı da içeriyordu.

CoinMarketCap’ten Kötü Amaçlı Kayıtsızlık?

Shiba Inu ekibi, yanlış adreslerin bilerek listelendiğine inanıyor. Ayrıca ekip, CoinMarketCap’in öncekilerin endişelerini gidermek için iletişimsel olmadığını ve platformunda yanlış akıllı sözleşme adreslerini listelemeye devam ettiğini belirtti. Bu nedenle Team Shiba Inu, kripto izleme web sitesini kötü niyetli aktörlerin SHIB listelerini meşrulaştırmasına kasıtlı olarak izin vermekle suçladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Bankalar CBDC’ler Tarafından Dışlanacak – Kriptoyu Benimsemeleri Gerekecek

Açıklama şu sonuca vardı,

Shiba Inu‘daki savunma ekibi, kripto topluluğunda sözde bir bütünlük direği olan CoinMarketCap’in gösterdiği profesyonellik eksikliği nedeniyle olağanüstü hayal kırıklığına uğradı. Hatalarının derhal düzeltilmesi için CoinMarketCap ile temas halindeyiz.”

CoinMarketCap Hasar Kontrolü

Tweet’ten kısa bir süre sonra CoinMarketCap , @shibtoken sayfasında listelenen ETH dışı akıllı sözleşme adreslerinin SHIB varlığının sarmalanmış sürümlerinin zincirler arası işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış solucan deliği adresleri olduğunu açıklayarak kendi açıklamasını yayınlayarak karşı çıktı. Ayrıca adreslerin kötü niyetli olmadığını iddia ederek şunları söylediler:

“Sonuçta kullanıcı deneyimini kolaylaştıracağı ve zincirler arası işlemleri kolaylaştıracağı için, sarılmış varlıklar için sözleşme adreslerini yayınlamamız için emsal var.”

Bununla birlikte, CoinMarketCap’in SHIB tokenlerinin paket sürümlerini geliştirici izni olmadan oluşturma kararı, açıklamaya verilen yanıtlardan da anlaşılacağı gibi Shiba Inu topluluğunun çoğunluğu ile iyi oturmadı. Kullanıcılar, hacmi SHIB’den uzaklaştırarak listeleme platformunu sahtecilikle suçladılar.

Crypto.Com İle Kavga

İlginç bir şekilde, bu CoinMarketCap’in yanlışlık sorunları nedeniyle ilk kez gergin olduğu bir durum değil. En son, Aralık 2021’de Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek , Crypto.com’un ticaret hacmini yanlış bildirdiği için web sitesini eleştirmişti. Marszalek’e göre CoinMarketCap, 1,8 milyar dolarlık işlem hacmiyle keyfi olarak sıralamayı 14. sıraya değiştirmişti. Ne yazık ki, CoinMarketCap sistemdeki bir hatayı suçladı ve konuyu hafife aldı. Hata sonunda, CoinMarketCap’ten alınan verilere dayanan kripto hizmetleri üzerinde zincirleme etkisi olan kripto para birimlerinin fiyatlarında astronomik bir artışa yol açtı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu