Airdroplar(Ön Satışlar)

CoinList’te Agoric Token Ön Satışını Duyuralım

JavaScript Akıllı Sözleşmeleri
Son Kayıt Tarihi:
26 Aralık 23:59 UTC

Seçenek 1: 29 Aralık 18:00 UTC
Seçenek 2: 29 Aralık 23:00 UTC

Şimdi üye Ol 

Agoric Coin Hakkında

Sonraki 10 milyon blockchain geliştiricisi

Blok zincirinde ölçeklenmesi en zor şey geliştiricilerdir. Agoric, akıllı sözleşmelerin sertleştirilmiş bir JavaScript sürümünde oluşturulmasını sağlayarak dünya çapında 10 milyondan fazla JavaScript geliştiricisinden yararlanmak için benzersiz bir konuma sahiptir. Bu, daha hızlı geliştirme süreleri, daha az hata ve daha verimli geliştirme uygulamaları ile sonuçlanır.

Açık bir kripto ekosistemi

Agorik ekosistemin iki jetonu vardır: BLD ve RUN. CoinList jeton satışında yalnızca BLD jetonu satın alınabilir. BLD stake belirteci ağı korur ve yönetişim için kullanılır. RUN belirteci, zincir hizmetlerini (örneğin gaz) yürütmek, zincir üzerinde akıllı sözleşmeler uygulamak ve zincirler arası etkinliği desteklemek için kullanılan kararlı bir belirteçtir. Belirteçler, ağ güvenliğine öncelik vermek ve ekosistemi ölçeklendirmek için ayrı amaçlara hizmet eder.

Akıllı sözleşme bileşenleriyle hızlı dapp geliştirme

React ve NodeJS platformları gibi, Agoric platformu ve zinciri de geliştiricilerin üçüncü taraf bileşenlerden yararlanarak DEX’ler, OTC masaları ve NFT pazar yerleri dahil olmak üzere dapp’leri hızla oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanır. Akıllı sözleşme bileşenleri denetlenir, savaşta test edilir ve herhangi bir standart npm (düğüm paketi yöneticisi) kurulumu gibi hızlı bir şekilde içe aktarılabilir. Bu, geliştiricilere zaman ve kaynak tasarrufu sağlar ve yeniden giriş saldırılarını ve diğer yaygın akıllı sözleşme hatalarını önler.

Zincirler arası varlıkların kilidini açma

Agoric’te etkinleştirilen Inter-Blockchain Protokolü (IBC) ile projeler, yerel zincirler arası işlevsellik ile Agoric akıllı sözleşmelerini kullanabilir. Bu, kullanıcılara ve işletmelere genişletilebilir ticaret fırsatları sağlayarak zincirler arası likiditenin kapılarını açar. Agoric ekibi, Cosmos zincirler arası topluluğu ile işbirliği içinde, lansman yoluyla IBC gelişimini destekledi.

CoinList Agoric Token Ön Satış (Airdrop)
CoinList Agoric Token Ön Satış (Airdrop)

BLD Stakers için Ödüller

BLD stakerları, zinciri ve ekosistemi güvence altına almada kritik bir rol oynar. Ödüller, BLD paydaşlarını ve doğrulayıcılarını Agoric zincirinin uzun vadeli büyümesiyle uyumlu hale getirmek için tasarlanmıştır. Bunlar şunları içerir:

Stake ödülleri: Ekosistemin erken büyüme aşamasında ağı güvence altına almak için doğrulayıcıları ve stake edenleri ödüllendirmek için yeni BLD verilmesi;
RUN ücret dağılımları: Kullanıcı tarafından kontrol edilen kasaların ve yerel otomatikleştirilmiş piyasa yapıcının (AMM) kullanımından oluşturulur; ve
getRUN: BLD stakerları, RUN almak için stake edilen BLD’lerini kilitleyebilir.

RUN Protokolü ile Entegre Ekosistem

RUN, Agoric zincirinde yürütme ücretleri için kullanılan kripto destekli bir belirteçtir. Protokol, kullanıcı tarafından kontrol edilen kasaların yerel bir AMM olan yeni RUN oluşturmasına olanak tanıyan bir yazılım içerir ve gelecekte yeni geliştirmelerle genişletilebilir. RUN, Agorik zincirdeki etkinliği kolaylaştırır ve zincirler arası ekosistem boyunca benimsenebilir.

Fi’den DeFi’ye:

Düzenlenmiş Akıllı Sözleşme Sigortası

Finansal kurumlar genellikle dijital varlıklara yatırım yapmak için düzenlenmiş sigortaya ihtiyaç duyar ve bu uyumluluk gerekliliği nedeniyle DeFi protokollerine katılmayı zor bulur. Agoric, RUN protokol kasaları ve AMM için düzenlenmiş sigorta sunmak üzere Relm Insurance ile birlikte çalışıyor. Agoric, yığının birden çok düzeyinde (aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır) derinlemesine gömülü kod ve varlık güvenliği aracılığıyla bu etkinliği benzersiz bir şekilde sağlar.

Coinlist Agoric Token Airdrop
Agoric Token
Seçenek 1 Seçenek 2
Varlık BLD belirteçleri (Cosmos) BLD belirteçleri (Cosmos)
Sabit Satış Fiyatı belirteç başına 0,80 ABD doları jeton başına 0,65 $
Satış Dönemi 29 Aralık 2021 18:00 UTC – 5 Ocak 2021 23:59 UTC 29 Aralık 2021 23:00 UTC – 5 Ocak 2021 23:59 UTC
Satılık Tedarik %4,5 (45 milyon jeton) %2,5 (25 milyon jeton)
Satın Alma Limitleri
100$ min.


1000$ maks.

100$ min.


1000$ maks.
Finansman Yöntemleri USDT, USDC, ETH, BTC, ALGO, SOL USDT, USDC, ETH, BTC, ALGO, SOL
Kilitleme ve Serbest Bırakma Jetonlar, 29 Haziran 2022 / civarındaki satış tarihinden 6 ay sonra açılır ve ardından 12 aylık bir doğrusal sürüm gelir.

Not – kilitli jetonlar stake edilebilir. Stake işleminden alınan BLD jetonlarının kilidi açılır.

Jetonlar, 1 Kasım 2022’de / civarında açılır ve ardından 12 aylık bir doğrusal sürüm gelir.

Not – kilitli jetonlar stake edilebilir. Stake işleminden alınan BLD jetonlarının kilidi açılır.

Hariç Tutulan Katılımcılar Hariç tutulan katılımcılar arasında ABD, Kanada, Çin, Güney Kore ve CoinList’in desteklenmeyen yargı bölgelerinde yaşayanlar yer alır. Hariç tutulan katılımcılar arasında ABD, Kanada, Çin, Güney Kore ve CoinList’in desteklenmeyen yargı bölgelerinde yaşayanlar yer alır.
Satış SSS SSS SSS

Jeton Temini ve Dağıtımı

Jeton Temini

BLD belirteci, staking, yönetişim ve ademi merkeziyetçiliği destekleyerek Agoric ekosistemini güvence altına alır ve dengeler. BLD tokenlerinin toplam arzı, (i) BLD’nin ilk dağıtımını ve (ii) beklenen BLD stake ödüllerini içerir.

İlk Jeton Dağıtımı: 1.000.000.000

Beklenen Token Arzı: 1.250.000.000

 

Token Dağıtımı ve Yayın Takvimi

Gelecekteki stake ödülleri hariç, ağ açılışında token dağıtımı. Not – tüm kilitli BLD jetonları stake edilebilir. BLD stake ödülleri, aşağıda açıklanan kilitleme ve serbest bırakma programlarına tabi değildir.

Destekçileri

CoinList Ön Satış

 

 

RUN Protokolü
RUN protokolü, Agoric’in akıllı sözleşme çerçevesinde yazılmış ve zincir işlevine entegre bir şekilde bağlanmış çeşitli uygulamalardan oluşur: kasa sistemi, otomatikleştirilmiş piyasa yapıcı protokolü ve stake ödülü dağıtımı. Toplu olarak, bu uygulamalar zincir üstü ücretler (örn. gaz) için kullanılan RUN belirtecinin oluşturulması ve yönetimi için ve değişimi kolaylaştırmak için teşvikler sağlar. RUN protokolü, aşağıda açıklanan Agoric teknoloji yığınının tamamına dayanır.

Zoe Akıllı Sözleşme Çerçevesi
Zoe, geliştirmeyi hızlandırmak ve akıllı sözleşmeleri kullanma ve oluşturma risklerini azaltmak için tasarlanmış modern, React benzeri takılabilir bileşen çerçevesinde akıllı sözleşmeler geliştirmeyi destekler. Zoe , tüm işlemlerin ya yerleşmesini ve kapanmasını ya da önerilen işlemde sunduklarını kullanıcılara iade etmesini sağlayan teklif güvenliği gibi özelliklerle geliştirmeyi daha da basitleştirir . Örneğin, bir açık artırmada teklif veren bir kullanıcı, açık artırma akıllı sözleşmesinde güvenlik hataları olsa bile, ya teklif ettiklerini alacak ya da tüm teklifini derhal geri alacaktır.

Agorik JavaScript VM
Her Agoric akıllı sözleşmesi, çerçeve API’leri ile oluşturulmuş ayrı bir JavaScript modülüdür. Agoric JavaScript VM, ölçüm (gaz), yüksek performanslı asenkron mesajlaşma ve kalıcılık ile sınırlı bölmelerde üçüncü taraf kod JavaScript’i güvenli bir şekilde yürütür. Agoric JavaScript VM, gezegendeki en popüler programlama dilinde akıllı sözleşmelerin programlanmasını desteklemek için, isteğe bağlı üçüncü taraf kodunu güvenli bir şekilde yürütmek için standartları takip eden bir JavaScript çalışma zamanı kitaplığı olan Sertleştirilmiş JavaScript’i kullanır.

ERTP
ERTP (Elektronik Haklar Aktarım Protokolü), Agoric’in belirteçleri ve diğer dijital varlıkları oluşturmak ve aktarmak için belirteç standardıdır. ERTP, geliştiricilerin yeniden kullanılabilir bileşenlerden hızlı ve güvenli bir şekilde akıllı sözleşmeler oluşturmasını sağlar. Büyüyen bileşen kitaplığı, değiştirilebilir jetonlar, NFT’ler ve diğer zincirlerden uzak varlıklar dahil olmak üzere çeşitli dijital varlık ve sözleşme türlerini tek tip olarak destekler.

IBC
Agoric ekosistemi, ATOM, OSMO ve daha fazlası dahil olmak üzere zincirler arası ekosistemdeki 150 milyar doların üzerindeki dijital varlıklara IBC bağlantıları ile başlayacak. Agoric akıllı sözleşmeleri, yerel sözleşmelerdeki bu varlıklardan yararlanabilir ve bağlantılı zincirlerin Agoric üzerinde RUN dahil olmak üzere yeni hizmetlere ve dijital varlıklara erişimini sağlayabilir.

Proof of Stake Zinciri
Agoric’in blok zinciri, modern bir blok zinciri için çok önemli olan hızlı kesinliği ve hisse ispatını destekleyen, önde gelen Pratik Bizans Hata Toleransı fikir birliği motoru olan Tendermint’i kullanır. Zincir düzeyinde mantık, Cosmos SDK ile uygulanır.

Yol Haritası

Agoric Token CoinList Yol Haritası
Agoric Token CoinList Yol Haritası

Agoric Token Kurucu Ceo'su Dean Tribble

Dean Tribble, Kurucu Ortak ve CEO – Agoric OpCo
Dean Tribble, ilk akıllı sözleşme sistemi olan AMiX için müzakere sürecini ve sözleşmeyi birlikte tasarladı. Microsoft’ta Baş Mimar olarak Midori dağıtılmış nesne özellikli işletim sistemini birlikte tasarladı. Agorics’in (Microsoft tarafından satın alınan) kurucusu ve CTO’su olarak, Schwab’ın aktif tüccarları için aracılık bilgi sistemini ve SunLabs için WebMart elektronik sözleşme sistemini tasarladı. VerifyValid’in CTO’su ve Deluxe’ün Başkan Yardımcısı olarak, echeck sistemleri milyarlarca dolar taşıdı.

 

 

Marc S. Miller Kurucu Ortak Baş Bilim İnsanı

Mark S. Miller, Kurucu Ortak ve Baş Bilim İnsanı – Agoric OpCo
Mark S. Miller, Agoric (piyasa tabanlı güvenli dağıtılmış) bilgi işlem ve akıllı sözleşmelerin öncüsüdür, E’nin ana tasarımcısı ve Dr. SES dağıtılmış kalıcı nesne yetenekli programlama dilleri, Miller Columns’un mucidi, Xanadu hiper metninin mimarı yayın sistemi, EcmaScript komitesinin bir temsilcisi, eski bir Google araştırma bilimcisi ve Öngörü Enstitüsü’nün kıdemli bir üyesi.

 

 

 

Michael JablMichael Jablon, Operasyon Direktörüon, Operasyon Direktörü – Agoric OpCo
Michael, kanıtlanmış bir endüstri bozucudur. 25 yılı aşkın stratejik liderliğinde, hem muazzam bir değişim sağlamak hem de yepyeni iş fırsatlarını ortaya çıkarmak için yıkıcı teknolojilerden (IP, VoIP, Akıllı Ev) yararlandı. Spectrum’da (eski adıyla Time Warner Cable), Ürün ve Strateji Başkan Yardımcısı olarak, Dijital Telefonun büyümesini 4 milyon aboneye ve yıllık 2 milyar ABD Doları’na ulaşmasına öncülük etti. Saatin dışında, Michael tam anlamıyla bir gezgindir, genellikle seyahat eden bir harita veya sağlam bir plan yoktur.

 

 

Brian Warner, Kurucu Ortak ve Mühendislik Lideri - Agoric OpCo

 

Brian Warner, Kurucu Ortak ve Mühendislik Lideri – Agoric OpCo
Brian Warner, Python tabanlı bir dağıtılmış nesne yeteneği sistemi olan Foolscap’ı kurdu. Popüler bir sürekli entegrasyon sistemi olan Buildbot’u yarattı, Tahoe-LAFS yetenek tabanlı güvenli dağıtılmış depolama sistemini kurdu ve Ethereum’un ileri görüşlü güvenlik incelemesinin ortak yazarlığını yaptı. Brian, Mozilla’da modüler tarayıcı eklentilerini gözden geçirmek için bir çerçeve geliştirdi, Firefox Sync’i birlikte geliştirdi ve Firefox Hesapları oturum açma sisteminin güvenlik tasarımını yönetti.

 

 

Bill Tulloh, Kurucu Ortak ve Ekonomist - Agoric OpCo

Bill Tulloh, Kurucu Ortak ve Ekonomist – Agoric OpCo
Bill Tulloh, akıllı sözleşme öncüsü AMiX’te pazar yöneticisiydi, pazarlar ve hesaplama üzerine Agorics Projesi’nin kurucu ortağıydı ve her ikisi de George Mason Üniversitesi’nde Virüs Güvenli Bilgi İşlem projesinin baş araştırmacısıydı. Çeşitli yazılım şirketlerinde ürün müdürü ve iş geliştirme direktörü olarak görev yaptı.

 

 

 

Vanessa Pestritto, Ortak Programları Direktörü - Agoric OpCoVanessa Pestritto, Ortak Programları Direktörü – Agoric OpCo
Ripple’da Stratejik Büyüme Direktörü olarak Vanessa, protokol geliştirme, ekosistem araçları ve akıllı sözleşmelerde yeni kullanım örnekleri olan önemli bir teknoloji şirketleri yatırım portföyü oluşturdu. Daha önce fintech ve devlet projelerinde danışmanlık yaptı ve Chobani ve eBay gibi markalara hızlandırıcı programlarında danışmanlık yaptı. Vanessa, işyeri çeşitliliğini ve kadınların ve Latinlerin ilerlemesini aktif olarak savunuyor.

 

 

Jessy Irwin, Güvenlik Direktörü - Agoric OpCoJessy Irwin, Güvenlik Direktörü – Agoric OpCo
Tendermint’te Güvenlik Direktörü olarak görev yaptığı süre boyunca Jessy, teşvik edilen test ağı programlarında endüstri standartlarını belirleyen programlar, ürün güvenlik değerlendirmeleri, olay müdahalesi ve Cosmos Ağı genelinde koordineli güvenlik açığı açıklamaları oluşturmaktan sorumluydu. Alanında bir lider olarak, kapsamlı, insan merkezli güvenlik programları geliştirmesiyle tanınır ve blok zinciri topluluğu içindeki herkesin güvenlik ekibinin bir üyesi olduğuna inanır. Boş zamanlarında köpeklerinin peşinden koşmayı, California kıyı şeridini keşfetmeyi ve arkeoloji, casusluk, sanat suçu ve tarih hakkında okumayı seviyor.

Danışmanlar

Agoric Token Danışman

 

 

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu