Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRehber

Coinfili.com web sitesindeki infografiklerde stablecoin alımlarına ilişkin istatistikler

Stablecoin alımlarına ilişkin coinfili.com web sitesindeki analizleri inceleyebilirsiniz.

Coinfili.com web sitesinin editörleri, bilgi grafikleri (Infographics)  kullanarak kripto para birimi endüstrisindeki ana eğilimler hakkında konuşacakları bir dizi yayına başlıyor. Piyasada olup bitenleri takip ediyoruz ve en ilginç olanı göstermek istiyoruz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Stabil paralar, değeri istikrarlı varlıklara bağlı olan paralardır: fiat para birimleri (dolar, euro, ruble), değerli metaller (altın, gümüş). Bu dijital para genellikle borsalarda işlem yapmak ve aşırı oynaklık anlarını beklemek için kullanılır.

Uzun bir süre boyunca, ana stablecoin Tether (USDT coin senedi) idi ve olmaya devam ediyor. Ağustos 2021 itibariyle 70.018 milyar adet basılmıştır. Tüm madeni paralar dolar ile desteklenmektedir. Çoğu USDT, Ethereum ve Tron blok zincirlerinde yayınlandı – sırasıyla 30,91 milyar ve 31,99 milyar. Tether sabit paraları 11 blok zincirinde oluşturulur. Bu, rakipler arasında en yüksek rakam.

Bu kategorideki en popüler ikinci altcoin USD Coin’dir (USDC). 30,991 milyardan biraz fazla madeni para basmak için 7 blok zinciri söz konusudur. Coin’lerin çoğu Ethereum ağına (26.751 milyar), Binance Smart Chain (1.779 milyar) ve Polygon’a (1.186 milyar) aittir.

3. sırada, en büyük kripto borsası Binance – BUSD’den gelen stabilcoin var. Yaklaşık 16.322 milyar coin basıldı.Aynı zamanda, Ethereum blok zincirinde Binance Smart Chain’in kendi ağındakinden neredeyse 3 kat daha fazla coin var.

Dikkatinizi Çekebilir: En Çok Satan 5 NFT Koleksiyonu

Alışılmadık bir stabilcoin, DAI’dir. Döviz kuru dolara sabitlendi, ancak eterler akıllı sözleşmelerde teminat olarak donduruldu. Toplamda, Ethereum, Polygon, Binance Smart Chain’deki en büyük sayı olan 5 blok zincirinde 6.24 milyar jeton çıkarıldı.

Altcoin TrueUSD (TUSD) popülerlik kazanıyor. Şu ana kadar 2.074 milyarın biraz üzerinde coin kullanımda. Sürüm için sadece 3 blok zinciri yer alıyor: Ethereum, Binance Smart Chain ve Tron.

Ethereum ağı en çok stablecoin’ler için kullanılıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu