Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriNasılNedirRehber

Coinbase’de kripto para ticareti yapmak neden bu kadar pahalı?

Uzun süredir yatırımcıların Bitcoin gibi kripto para birimlerinde ticaret yapmak için teknik bilgi ve becerilere ihtiyaçları vardı . Kripto ticaret platformu Coinbase, bunu değiştirmek ve kripto para birimlerini ortak bir yatırım haline getirmek istiyor. Coinbase, kripto para birimlerinin alım ve satımı için ücret alır. Birkaç özellik ücretsizdir.

Coinbase’deki mevcut işlem ücretleri nedir ve portföyüme ücretsiz olarak para aktarmak için hangi ödeme yöntemini kullanabilirim? Bir bakışta kripto para ticareti ve Coinbase’de uygulanan ücretler hakkında tüm önemli sorular.

Coinbase nedir?

Coinbase, kullanıcıların Bitcoin, Ethereum veya Dogecoin gibi kripto para birimleri alıp satabilecekleri bir ABD ticaret platformudur. 2012 yılında kurulan start-up, Bitcoin and Co.’yu kitleler için uygun hale getirme hedefini belirledi.

Coinbase bu nedenle erken bir aşamada kullanıcı dostu olmaya odaklandı ve düzenleyicilerle çalıştı. Kripto para birimlerinin alım satımı ve depolanması, çevrimiçi bankacılık kadar basit olmalı ve kripto piyasasına kolay erişim sağlamalıdır.

Coinbase’e nasıl giriş yapabilirim?

Coinbase’de kripto para ticareti yapabilmek için önceden kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olurken kimlik belgesi istenmektedir. Coinbase, kimlik kartlarına ek olarak pasaportunuzu veya ehliyetinizi de kabul eder. Bu belgelerden biri kayıt sırasında fotoğraf yükleme yoluyla Coinbase’e gönderilmelidir. Coinbase ayrıca kayıt olurken müşterinin tam adını, e-posta adresini ve şifresini ister.

Fotoğraflı kimlik süreci, Coinbase’i Etoro veya TradeRepublic gibi diğer birçok brokerden ayırır. Burada video ve kimlik ile tanımlama gereklidir.

Coinbase’de nasıl kripto para ticareti yapabilirim?

Coinbase’de işlem yapma süreci, çevrimiçi alışverişe benzer. Yatırımcılar, istenen kripto para birimini, tutarı ve istenen ödeme yöntemini seçer – madeni paralar zaten alıcının mülkiyetindedir. Herhangi bir cihaza bağlı değilsiniz.

Müşteriler dizüstü veya bilgisayar üzerinden portföye giriş yapabilir ve madeni para alıp satabilir. Bu, Coinbase uygulaması aracılığıyla da mümkündür. Hem Android hem de iOS için ilgili uygulama mağazalarında ücretsiz olarak indirilebilir.

Coinbase’de hangi kripto para birimleri ticareti yapılabilir?

Şu anda toplam 69 kripto para ticareti yapılabilir (7 Temmuz 2021 itibariyle). Bitcoin veya Ethereum gibi büyük ve iyi bilinen para birimlerine ek olarak, çok sayıda daha küçük ve daha az bilinen kripto para birimleri de vardır.

Coinbase’deki ticareti yapılabilir kripto para birimleri portföyü sürekli olarak genişletilmektedir. Dogecoin en son eklendi. Tesla’nın kurucusu Elon Musk, döviz kurunu tweet’lerle beslediği ve oran birkaç ay içinde yüzde birkaç bin arttığı için, bu son zamanlarda medyanın gündemindeydi .

Coinbase’de işlem yapmak için ücretler nelerdir?

Coinbase’de işlem yapma ücretleri şu anda yatırılan tutarın yüzde 1,49’udur . Yani örneğin Bitcoin’e 1000$ yatırım yaparsanız, Coinbase’de işlem yapmak için 14.90$ ücret ödersiniz ve böylece 985.10$ ile kripto para birimine yatırım yapmış olursunuz.

Yayılma yüzde 0,5’tir. Ticarette, spread terimi, bir varlığın alış ve satış fiyatı arasındaki farkı tanımlar. Bu değer piyasadaki dalgalanmalara bağlıdır.

Coinbase’de anında satın alma yoluyla veya kredi kartıyla kripto para satın alırsanız , ücretler işlem gören miktarın yüzde 3,99’u kadardır . 1.000 dolardan fazla bir yatırımla, bu 39.90 dolarlık ücretlerle sonuçlanacaktır. Coinbase hesabından para çekmek için de bir ücret vardır. Bu şu anda ödeme başına 0,18 ABD dolarıdır .

Ücret tutarı da yatırım tutarına göre farklılık göstermektedir . Coinbase, spread’e ek olarak, sabit bir ücrete veya değişken bir yüzde ücretine karşılık gelen bir ücret alır. Bu, bölgeye, ürün özelliğine ve ödeme yöntemine göre belirlenir. Bunlar Coinbase’de işlem yapmak için sabit ücretlerdir.

  • Toplam işlem tutarı 10 ABD Dolarından az veya buna eşitse, ücret 0,99 ABD Dolarıdır.
  • Toplam işlem tutarı 10$ ile 25$ arasında ise ücret 1,49$’dır.
  • Toplam işlem tutarı 25,01$ ile 50$ arasında ise ücret 1,99$’dır.
  • Toplam işlem tutarı 50,01$ ile 200$ arasında ise ücret 2,99$’dır.

Transfer ücretleri ödeme yöntemine göre farklılık gösteriyor mu?

Evet. SEPA transferi yoluyla Coinbase hesabına yapılan ödemeler ücretsizdir . Banka kartı veya kredi kartı ile anında satın alma işlemi ise yüzde 3,99 ücrete tabidir .

SEPA transferi, kendi Coinbase portföyünüze para göndermek için ucuz bir seçenektir – ancak bu, üç iş gününe kadar sürebilir.

Yarışma ile ücretler nelerdir?

Coinbase’e ek olarak, kripto para birimleri çok sayıda başka broker ile de alınıp satılabilir. Ücretler bazı durumlarda belirgin şekilde farklılık gösterir. Örneğin, JustTrade veya Kraken ile işlem ücretleri Coinbase’den çok daha düşüktür. İki örnek:

Alman kripto platformu JustTrade ile Bitcoin ve Co. ticareti için herhangi bir sipariş ücreti yoktur. Burada sadece yayılma dikkate alınmalıdır. Bu, kripto para birimleri alıp satarken minimum yüzde 0,30’dur.

JustTrade’de kripto para birimleri için minimum sipariş hacmi 50 Euro’dur, diğer tüm yatırımlar için minimum sipariş hacmi satın alma siparişleri için 500 Euro’dur. Ancak satış 500 euro sınırının altında da mümkündür. Buradaki maksimum sipariş tutarı 50.000 Euro’dur.

Kraken, hesap bakiyesini kullanarak yapılan anlık satın alımlar için herhangi bir ücret talep etmez. Ancak bu platform üzerinden kredi veya banka kartı ile kripto para satın alırsanız , işlem gören tutarın yüzde 3,75’i artı 0,30 ABD doları gerçekleşir .

Coinbase ne kadar güvenli?

Coinbase, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. Bu, güvenliği artırmak için parolaya ek olarak, bir TAN kullanılarak ikinci bir erişim gereksiniminin saklanabileceği anlamına gelir. Bu, üçüncü tarafların kendi hesabınıza erişme şansının neredeyse hiç olmadığı anlamına gelir. Coinbase web sitesi, kullanıcıların bankacılık bilgilerini korumak için AES-256 şifrelemesi kullanır.

Çevrimiçi veriler, hacker saldırılarına karşı çevrimdışı olduğundan her zaman daha duyarlı olduğundan, Coinbase tüm dijital değerlerin yüzde 98’ini çevrimdışı depolamada yedekler. Günlük alım satım için çevrim içi olan kripto değerleri sigorta ile korunmaktadır.

Coinbase’deki son üç aylık rakamlar nasıl çıktı?

Coinbase, 13 Mayıs 2021’de 2021’in ilk çeyreği için üç aylık rakamları sundu . Coinbase’in 2021’in ilk çeyreği için toplam geliri 1.8 milyar dolar. Coinbase’in 2021 yılının ilk çeyreği için karı 771 milyon dolar.

Coinbase hissesi ne zamandan beri ticarete konu oldu?

Coinbase’deki halka arz, doğrudan listeleme yoluyla 14 Nisan 2021’de gerçekleşti. Coinbase hisselerinin ihraç fiyatı 250 dolar olarak belirlendi. ABD ticaretinin başlamasının ardından fiyat yüzde 50 artı ile başladı ve işlem gününün zirvesinde 420 dolara yükseldi. Coinbase hisseleri şu anda ihraç fiyatının altında (7 Temmuz 2021 itibariyle) 235 dolar civarında işlem görüyor .

Ancak Coinbase hissesinin fiyatı, Bitcoin fiyatıyla güçlü bir şekilde bağlantılı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.
Başa dön tuşu