HaberlerKripto Para Haberleri
Trend

Coinbase Yasa Dışı Menkul Kıymet Satışı Yapmakla Suçlanıyor

Silver Golub ve Teitell'i temsil eden üç New Yorklu iş adamı, kripto para borsası Coinbase'e karşı toplu dava açtı.

Üç iş adamı önce Coinbase’den dijital para birimleri satın aldı ve ardından New York Güney Bölge Mahkemesinde buna karşı toplu dava açtı. Davacılar, sitenin kayıt dışı bir menkul kıymetler borsası olarak faaliyet gösterdiğini iddia etmektedir. Dava, davacıların menkul kıymet olduğunu iddia ettiği 79 tokeni listeliyor ve şirket bunları federal ve eyalet yasalarını ihlal ederek satıyor.

Coinbase Son Dakika Haberi

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Silver Golub & Teitell’den davacılar Henry Rodriguez, Christopher Underwood ve Louis Oberlander, 255 sayfalık bir belgede 79 jetonun her birini açıkladı. Dava, Coinbase’in jetonların asıl satıcısı olduğunu iddia ediyor, çünkü bir takas gerçekleştiğinde, borsa, taraflar arasında doğrudan bir takas yapmadan işleme dahil olan tarafları kredilendiriyor ve borçlandırıyor.

Amerikan hukuk firması Philip Moustakis’in (Philip Moustakis) temsilcisi Cointelegraph ile yaptığı röportajda bu davanın beklenmedik olmadığını söyledi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Moustakis’in uzun zamandır kripto borsaları tarafından yapılan tüm dolandırıcılık vakalarını araştırmayı planladığını söyledi. Ancak şimdiye kadar SEC, yalnızca BlockFi ve Ripple gibi token ihraççılarına karşı dava açtı.

Dikkatinizi Çekebilir: Spotify, Web3 geliştiricileri arıyor

Moustakis’e göre, SEC’in bunu veya bu belirteci doğrulamak için hızlı ve otomatik yolları yok. Komisyonun, hangi tokenin menkul kıymet kabul edilip hangilerinin olmadığına dair net kuralları yoktur. Bu nedenle, kurumun her bir vakayı tekrar kontrol etmesi gerekiyor ve bu da süreci geciktiriyor.

Daha önce, ABD Kongresi’nin sekiz üyesi, SEC’in kripto para birimlerini düzenleme çabalarını aşırı ve endüstri için zararlı olarak gördüklerini söyledi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu