HaberlerKripto Para Haberleri

Coinbase, Türev Borsası FairX’i Satın Aldı

Coinbase, kripto türevleri piyasasına resmi olarak giriyor ve CFTC tarafından düzenlenen bir türev borsası olan FairX’in stratejik olarak satın alınması, ilk büyük adımı. Platformda kripto vadeli işlemleri ve opsiyon ticareti halihazırda geliştirme aşamasındadır ve lisans için hazırlanmaktadır.

Coinbase’e göre, satın alma “Coinbase’in ABD’deki perakende ve kurumsal müşterilere kripto türevleri sunma yolunda önemli bir adım”. Hareket, Coinbase’in ABD’deki başlıca rakipleri olan FTX.US ve Crypto.com’un benzer girişimlerde bulunmasıyla geldi. ABD merkezli bir başka borsa olan Kraken, türev piyasasında zaten var.

“Kripto bir varlık sınıfı olarak olgunlaştıkça ve dünyanın en sofistike yatırımcıları kriptoekonomiye yolculuklarını derinleştirdikçe, sağlıklı, iyi düzenlenmiş bir türev piyasası uzun vadeli başarı için kritik olacaktır.” Coinbase bir blog duyurusunda belirtti.

Türev ürünler, değerlerini kripto para birimi, itibari para birimi veya emtialar gibi bir temel varlıktan alan finansal araçlardır. Yatırımcılar, dayanak varlığın gelecekteki fiyatına spekülasyon şeklinde veya riskten korunma yöntemi olarak bahse girebilir. Bir türev piyasasında genellikle iki tür türev sözleşmesi bulunur. Seçenekler, alıcılara belirli bir fiyattan dayanak varlığı alma veya satma hakkı verir, ancak onları bunu yapmaya zorlamaz. Vadeli işlemler ise, ticaretin sözleşmenin belirtilen sona erme tarihinde gerçekleşmesi gerektiğini ima eder. Basit bir ifadeyle, vadeli işlem sözleşmeleri yatırımcıların bir taahhütte bulunmalarını sağlarken, seçenekler yatırımcılara bir ticaretin yapılıp yapılmaması konusunda bir seçenek sunar.

“FairX, ürün geliştirme, pazar yapısı ve Coinbase’e uyumluluk konularında derin uzmanlığa sahip birinci sınıf bir ekip getiriyor. Pazar lideri değişim teknolojisi ve listelenen vadeli işlemleri basit, anlaşılması kolay bir yapıda sunma konusundaki kanıtlanmış yeteneği, Coinbase’inkiyle uyumludur. kripto tarafından sağlanan daha adil, erişilebilir, verimli ve şeffaf bir finansal sistem yaratma taahhüdü.” Coinbase satın alma hakkında şunları söyledi:

FairX’in ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından onaylanmış düzenlenmiş bir kuruluş statüsü, Coinbase’in onu satın alma kararında önemli bir faktördür. Satın alma, Coinbase’in ilk mali çeyreği ile uyumlu olması beklenen bir kapanış tarihi ile kapanış koşullarına ve daha fazla incelemeye tabidir.

Dikkatinizi Çekebilir: CFTC, Polymarket’e 1,4 milyon dolar para cezası verdi, piyasaların kapatılması emrini verdi

Türevler, özellikle ABD gibi birinci dünya ülkelerinde faaliyet gösteren borsalar için kazançlı bir sektör sunuyor CoinMarketCap’in son sektör verilerine göre , ortalama türev hacmi spot hacmi 24 saatlik sınırın en az üç katı aşıyor ve Binance önemli bir dayanak noktası oluşturuyor günlük hacmi 53.2 milyar doların üzerinde olan pazarda.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu