HaberlerKripto Para Haberleri

Coinbase, Rusya Kullanıcılarına Bağlı 25.000 Kripto Cüzdanını Engelledi

Yaptırım uygulanan kişilerin siteyi kullanmaları yasaklanmıştır. CEO Brian Armstrong, sıradan Ruslar tarafından kullanılmasını savundu.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Coinbase markalı Coinbase Global, Inc., bir kripto para birimi değişim platformu işleten bir Amerikan şirketidir.

Kripto para ticaret platformu Coinbase Global Inc., yasa dışı faaliyetlerde bulunduğuna inandığı Rus kişi veya kuruluşlarla ilgili 25.000’den fazla cüzdan adresini engellediğini söyledi.

Engellenen adresler, 2021 verilerine göre Coinbase’in aylık 11,4 milyon işlem yapan kullanıcısının yaklaşık %0,2’sini temsil ediyor. Coinbase’in baş hukuk yetkilisi Paul Grewal, bir şirket blogunda, ABD’nin en büyük kripto borsasının yaptırım uygulanan kişilerin erişimini yasakladığını ve bunlarla potansiyel olarak bağlantılı adresleri belirlemek için blockchain analitiğini kullandığını ve bunun aynı zamanda dahili bir engelleme listesine eklendiğini söyledi.

Grewal, “Bugün Coinbase, yasa dışı faaliyetlerde bulunduğuna inandığımız ve birçoğunu kendi proaktif araştırmalarımızla belirlediğimiz Rus bireyler veya kuruluşlarla ilgili 25.000’den fazla adresi engelliyor” dedi. Yaptırımların uygulanmasını daha da desteklemek için bunları hükümetle paylaştık” dedi.

Konuyla ilgili bilgisi olan kişilere atıfta bulunarak, Rusya Ukrayna’yı işgal etmeye başladığında, Biden yönetimi kripto borsalarından Rus bireylerin ve kuruluşların Washington tarafından uygulanan yaptırımlardan kaçınmak için sanal para kullanmamalarını sağlamaya yardımcı olmalarını istedi.

Dikkatinizi Çekebilir: SEC Vs. Ripple Davası Bitiyor Mu? Son Dakika… İşte Detaylar

Coinbase ve Binance dahil olmak üzere büyük kripto borsaları, yaptırım uygulanan bireyleri kısıtlamak için hükümetin talimatlarına uyacaklarını, ancak tüm Rus kullanıcıları yasaklamayacaklarını söyledi. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, daha önce bazı sıradan Rusların kriptoyu “para birimi çöktüğü için bir yaşam çizgisi” olarak kullandığını söyledi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu