Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Coinbase, kripto planlarını açıkladı!

Coinbase, kripto türevleri ticareti yapma planlarını vurguladı

Coinbase, Florida’daki bir etkinlik sırasında türev işlemleriyle ilgili yeni ayrıntıları açıkladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

FIA Boca Vadeli İşlemler Endüstrisi Konferansı’ndaki sunum, Coinbase’in Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenen türev borsası FairX’i satın alma planlarını açıklamasından birkaç ay sonra geldi.

Coinbase borsasının başkanı Vishal Gupta ve FairX’in kurucu ortağı ve şu anda Coinbase’in kıdemli ürün direktörü Neil Brady, geleneksel finanstan izleyicilere konuştu. Brady ayrıca Coinbase Türevleri olarak yeniden adlandırılan FairX borsasına da liderlik ediyor.

Sunum sırasında şirket, türev ticaretinin üç ana yönünü özetledi.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Borsası BitBay’in kurucusu ve eski CEO’sunun ortadan kaybolduğunu bildirdi

İlk yön, vadeli işlem ticareti için Coinbase FCM’yi açma planlarıdır. Geçen sonbaharda Coinbase, bu tür işletmeler için ABD’nin önde gelen özdenetim kuruluşu olan Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’ne (NFA) üye olmak için başvuruda bulundu. NFA web sitesine göre, Coinbase’in başvurusu hala beklemede.

İkinci yön, Coinbase DCM markası altındaki türevlerde komisyon ticaretidir. Bu, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kayıtlı olan yeniden adlandırılan FairX’tir. Coinbase, sunumunda bunu “gelişmiş düşük gecikmeli ticaret platformu” olarak sundu ve “büyük perakende brokerleri ve piyasa yapıcılarla bağlantısını” vurguladı.

En son odak noktası, Deutsche Börse Group’a ait üçüncü taraf türev takas kuruluşu Nodal Clear’dır. Kasım 2020’de Nodal Clear, diğer türev komisyon ticareti (DCM) firmaları için sözleşmeleri temizlemek için CFTC onayı aldı.

Coinbase, ileriye dönük olarak yaptığı bir sunumda platformunu yeni brokerler, piyasa yapıcılar ve diğer vadeli işlem komisyonu ticareti (FCM) firmalarıyla dolduracağını ve CFTC ile planlı bir teklif üzerinde çalışacağını söyledi. Sunuma göre, Coinbase ayrıca “kurumsal ve perakende son tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yeni kripto para vadeli işlem ürünleri geliştiriyor.”

Şirketin planlarına aşina bir kaynağa göre, eski FairX ve şimdi Coinbase Türevleri müşterileri için doğrudan kripto türevlerini işletmeye ve piyasaya sürmeye devam edecek. Coinbase’in kullanıcı tabanı için türevlerin tam lansmanı, düzenleyici onay bekliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu