Ekonomi HaberleriHaberler

Coinbase Cüzdan’ın kullanıcıları artık Polygon ağındaki dApp’lerle işlem yapabilir

Coinbase açıkladı dijital cüzdan hem mobil hem de masaüstü tarayıcı uygulamaları artık merkezi olmayan uygulamaları dayalı (dApps) desteklediğini Poligon – Polygon Açıkladı (MATIC) blockchain.

Coinbase dün tweet attı “Coinbase Cüzdan mobil uygulaması ve uzantısında @0xpolygon ağı için desteği duyurmaktan heyecan duyuyoruz, yakında daha fazla ölçeklendirme çözümü gelecek.

Eskiden Matic Network olarak bilinen Polygon , Ethereum ağındaki işlem sürelerini ve maliyetleri düşürmek için oluşturulmuş bir katman 2 çözümüdür . Ayrıca Binance Smart Chain ve diğer Ethereum uyumlu ağlarla da uyumludur. Polygon ayrıca yönetişim, bahis ve gaz ücretleri için kullanılan MATIC adlı yerel bir tokene sahiptir.

Duyuruya göre entegrasyon, Coinbase müşterilerinin işlemlerini daha hızlı ve daha ucuza yapmalarına ve ayrıca Polygon tabanlı dApp’lere kolay erişim elde etmelerine olanak tanıyacak.

Bu yeniliğe işlevsel olarak erişmek için Coinbase kullanıcılarının artık cüzdanlarının ayarlar menüsünde “Aktif Ağlar” ayarını Çokgen olarak değiştirmeleri gerekiyor. Etkinleştirildiğinde, bu anahtar hem mobil hem de tarayıcı uzantılarına otomatik olarak yansıtılacaktır.

Coinbase, DeFi’deki ücretleri ele alıyor

Coinbase’e göre, cüzdan kullanıcıları Uniswap, Compound ve Aave gibi merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına zaten erişime sahipken, daha küçük işlemler yapmak isteyenler, yüksek işlem ücretleri ve daha uzun onay süreleri nedeniyle dezavantajlı durumda kaldılar.

Gerçekten de, kripto metrik platformu BitInfoCharts’a göre, Uniswap, Compound ve Aave’nin dayandığı Ethereum blok zincirindeki ortalama bir transfer ücreti şu anda 5,17 dolardır.

Kripto balinaları için kulağa pek hoş gelmese de – sonuçta, Ethereum’daki ortalama işlem değeri şu anda 3.591 dolar – muhtemelen ortalama bir kullanıcı için yasaklayıcı. Bu aynı zamanda Ethereum gaz fiyatlarının son zamanlarda Mart 2020’den bu yana seviyelerine düştüğünü de hesaba katıyor .

Bu nedenle, Polygon’un entegrasyonu, “açık finansal sisteme katılabilmek için fiyatlandırılabilen” daha küçük işlemlere sahip Coinbase kullanıcılarının DeFi’ye katılmalarına yardımcı olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu