Bitcoin HaberleriHaberler

Coinbase CEO’su Sıradan Rusların Bitcoin’i ‘Yaşam Çizgisi’ Olarak Kullandığını Söyledi

Coinbase Global Inc., CEO Brian Armstrong’a göre, şu anda tüm Rus kullanıcılarını yasaklamıyor, ancak ABD hükümeti böyle bir kısıtlama getirmeye karar verirse buna uyacak.

Armstrong, Twitter’daki bir ileti dizisinde, kripto para borsasının, diğer tüm düzenlenmiş finansal hizmetler işinde olduğu gibi, yaptırım uygulanan kişi veya kuruluşlara ait olabilecek IP adreslerinden yapılan işlemleri engelleyeceğini söyledi. Ancak, tüm Rusların Coinbase kullanmasını önceden yasaklamayacağını söyledi.

“Bazı sıradan Ruslar, para birimleri çöktüğü için kriptoyu bir yaşam çizgisi olarak kullanıyor. Armstrong, “Birçoğu muhtemelen ülkelerinin yaptıklarına karşı çıkıyor ve bir yasak onlara da zarar verir” dedi.

Kripto para endüstrisi, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında büyük ilgi gördü, bazı hükümet yetkilileri Rusya’nın mı yoksa ülkenin zenginlerinin kripto kullanarak yaptırımların üstesinden gelip gelemeyeceğini merak ediyor ve Ukrayna aktif olarak dijital varlıklar aracılığıyla bağış arıyor. Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, geçtiğimiz günlerde büyük kripto borsalarından Rus kullanıcılarının adreslerini engellemelerini istedi.

Dikkatinizi Çekebilir: NFT Mania Ortalama Fiyat ve Satış Düşüşü Olarak Soğuma İşaretleri Gösteriyor

Son blok zinciri verileri, yaptırımdan etkilenen ülkedeki sakinlerin büyük borsalarda kripto ticareti yapmak için acele etmediğini gösteriyor. Chainalysis’e göre, ruble cinsinden kripto faaliyeti 3 Mart’ta sadece 34.1 milyon dolardı. Bu, 24 Şubat’taki 70,7 milyon dolarlık son zirveden ve 20 Mayıs 2021’deki 158 milyon dolarlık rekordan aşağı.

Armstrong, açık defter paranın hareketini nakit veya altın gibi diğer varlıkları kullanmaktan daha izlenebilir hale getirdiğinden, yaptırımlardan kaçınmak için kripto kullanan Rus oligarklarının yüksek bir risk görmediğini söyledi.

Armstrong’un sözleri Binance Holdings Ltd. CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun Çarşamba günü yaptığı açıklamada, borsasının tüm Rusları kısıtlamasının “etik dışı” olacağını söyleyen yorumlarıyla örtüşüyor.

Armstrong, Coinbase’in hızla değişen durumun ortasında gerekirse daha fazla adım atacağını söyledi. “ABD hükümeti bir yasak koymaya karar verirse, elbette bu yasalara uyacağız” diye ekledi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu