HaberlerKripto Para Haberleri

Coinbase: Bitcoin ETF Onayı ‘Sadece Bir Zaman Meselesi’

Kripto devi, Bitcoin ETF onayının bu yıl veya gelecek yıl geleceğine dair tahminleri yineledi. Bir Bitcoin ETF’yi onaylayan SEC’in de Coinbase’in kârlılığına fayda sağlaması muhtemeldir.

Coinbase, ABD’nin kriptoya yönelik politikasının “yumuşamakta” olduğuna ve bir ETF onayının muhtemelen kaçınılmaz olduğuna dair işaretler olduğuna inanıyor.

Raporda, “Açık kamu yararı ve olumlu piyasa gelişmeleri göz önüne alındığında, ABD SEC’nin bir Bitcoin ETF’sini onaylamasının sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyoruz” dedi.

Rapor, Coinbase’in bir ETF’nin onaylanabileceğine inandığı zaman için kesin bir zaman çerçevesi sağlamadı, ancak ETF ihraççılarının bunun bu yıl veya 2022’de gerçekleşeceğine dair tahminlerini aktardı.

Kripto endüstrisi, yatırımcıların geleneksel borsalardaki hisseler yoluyla Bitcoin’e erişmesine izin verecek bir Bitcoin ETF’yi hevesle beklerken , SEC, temel Bitcoin piyasasının tabi olabileceği gerekçesiyle bir ETF’yi ilk kez reddettiği 2017’den beri bu umutları engelledi. manipülasyona.

Coinbase raporunda, SEC tarafından “Bitcoin ETF’yi listelemek için en az bir düzine başvurunun geri alındığını” kabul ediyor ancak şirketin, Bitcoin için çok daha büyük bir pazarın ajansın manipülasyon konusundaki endişelerini gidereceğine inandığını da ekliyor.

SEC, Bitcoin ETF’lerini onaylarsa, Fidelity gibi yatırım devlerini içeren onlar için başvuran şirketlere fayda sağlayacaktır. Ancak bir onay, bu şirketlere hizmet sağlamaktan para kazanan Coinbase’e de fayda sağlayacaktır.

Coinbase’in bu tür hizmetlerden ne kadar gelir elde edebileceğine ilişkin ayrıntıları içermeyen raporda, “Bu ETF ihraççıları, müşterilerine en rekabetçi ürünleri sunmak için saklama, hisse senedi ve ticaret yürütme yeteneklerimizden yararlanacak” dedi.

Raporda , aynı zamanda SEC’den önce birkaç başvurunun konusu olan bir Ethereum ETF’nin beklentileri tartışılmadı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu