Bitcoin Haberleri

Çoğu Bitcoin Şu Anda Zararına Satılıyor

Sadece birkaç ay önce, Bitcoin benzeri görülmemiş bir yırtık içindeydi. Fiyat rekor seviyeye ulaşarak daha fazla yeni alıcının yığılmasına neden oldu ve talep, yüksek işlem hacimlerine yol açtı.

Analitik sağlayıcı Glassnode’un düşüş eğilimi gösteren yeni bir raporuna göre, işlem hacmi düştüğünden bu yana yalnızca ticaret hacmi düşmekle kalmadı, aynı zamanda şu anda işlem gören kripto paraların çoğu, en üstte veya buna çok yakın olan yatırımcılar tarafından satılıyor. Bitcoin fiyatı için dönem resmi.

Rapor, devam etmeden önce, “Bitcoin ağı şu anda 2021 zirvesinde belirlenen günlük hacimdeki 15.5 milyar dolara kıyasla günde 5.3 milyar dolar tutuyor” dedi.

Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, insanlar BTC’lerini sattıklarından daha fazlasına aldılar. Nedenini görmek zor değil. Fiyat, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.562$’dan %50’den fazla düştü; Nomics’in verilerine göre bu yıl ilk kez 30.000 doların altına düşmekle tehdit ediyor.

Glassnode tarafından belirlenen ve 26.500 dolar civarında olan bir sonraki büyük desteğe düşmeden önce herkes nakit almaktan memnun değil. Analitik firması, aktif dolaşımdaki Bitcoin’in %33’ünün “şu anda gerçekleşmemiş bir kayıp ” tespit ediyor. Bu, üçte birinin düşük 30.000 doların üzerinde bir fiyata satın alındığı anlamına geliyor. Bitcoin’in fiyatı bu yılın Ocak ayına kadar hiç bu kadar yükseklere ulaşmadığından, kısa vadeli sahiplerden bahsediyoruz.

Uzun vadeli sahipler, BTC’nin zirvesine daha yakın birkaç kripto para satın almış olsalar bile, şaşırtıcı olmayan bir şekilde iyi durumdalar. Glassnode’a göre, dolaşımdaki arzın %75’ini kontrol ediyorlar ve bunların %92’si kârda. Ve mevcut eğilimler devam ederse, önceki rakamın Eylül ayında arzın %80’ine çıkacağını öngörüyor.

Likidite eksikliği, fiyatı bir kez daha yukarı gönderebilir. Glassnode, “Geçmişteki boğa piyasalarını başlatan yükseliş baskısı, tarihsel olarak [uzun vadeli sahiplerin] dolaşımdaki arzın %65’ini (2x 2013), %75’ini (2017) ve %80’ini (2020) elinde tutması tarafından tetiklendi” diyor.

Arz daraldıkça fiyatlar yükselir. Ancak firmaya, zararda tutulan madeni paraların “üst direnç ve satış baskısı oluşturabileceği” konusunda uyarıda bulunuyor.

Sonuç olarak, tüccarların Bitcoin fiyatının Ağustos ayında geri dönmesini beklememesi gerekiyor. Bununla birlikte, uzun vadede elinde tutanlar, zarara satmadan bunu başarabilirler.

SORUMLULUK REDDİ

YAZAR TARAFINDAN İFADE EDİLEN GÖRÜŞLER VE GÖRÜŞLER YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE FİNANSAL, YATIRIM VEYA DİĞER TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu