Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Circle, Stablecoin’leri Destekliyor

Bugünkü bir blog gönderisinde , stablecoin ihraççısı Circle, stabilcoin USDC’sini destekleyen çeşitli destek kaynaklarını açıkladı. 

Stablecoin’ler , ihraççı tarafından ayrılmış hesaplarda tutulan eşleşen para birimi cinsinden varlıklar kullanılarak fiat para biriminin (bu durumda ABD doları) fiyatına sabitlenir. Bu hesaplarda tutulan varlıkların toplam değeri, ihraççının şu anda dolaşımda olan stabilcoinlerinin sayısına eşit (veya daha fazla) olmalıdır. 

Circle’ın muhasebecileri Grant Thornton tarafından Cuma günü yayınlanan bir rapora göre , Circle rapor sırasında hesabında 22.176.182.251 dolar tutuyordu. Grant Thornton muhasebecileri, rakamın dolaşımdaki her USD Coin için tam olarak bir dolara eşit olduğunu doğruladı. 

Bu sayının %60’ından fazlası veya 13.4 milyar dolar nakit olarak tutuluyor. Toplam rezervlerin dörtte biri, 2,9 milyar ABD Doları tutarındaki Yankee Mevduat Sertifikası (dolar cinsinden bir tür tasarruf aracı) ve 2,7 milyar ABD Doları tutarındaki ABD Hazine tahvilleri arasında bölünmüştür. Kalan %14, ticari senet ve şirket tahvilleri arasında bölünür. 

Circle'ın USDC rezerv dökümü
Circle’ın USDC rezerv dökümü

Circle, USDC ekosistemi için güven, şeffaflık ve hesap verebilirlik olmak üzere üç temel direğini özetledi. 

Şirket, kripto para birimlerinin artan düzenleyici incelemesi nedeniyle şu anda bir belirsizlik durumunda olan en yüksek düzenleyici ve ihtiyatlı standartları sürdürme sözü verdi. 

İkinci olarak Circle, halka USDC’nin yeterli rezervlerle desteklendiğini göstermek için Grant Thornton aracılığıyla zamanında rezerv tasdikleri sağlamaya devam edecek, tıpkı Cuma günü USDC ihraç etmeye başlamasından bu yana otuz üçüncü kez yaptığı gibi.

Circle’ın son dayanağı, “USDC’yi destekleyen temel ekonomik faaliyetlerin” “ABD finansal sisteminin çevresi içinde” olmasını istemesidir.

Stabilcoin’lerin kamuya açıklanması şu anda yasal bir gereklilik değil, ancak Circle artık faaliyetlerini açıklarken lider stablecoin sağlayıcısı Tether’e katılıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu