HaberlerKripto Para Haberleri

Circle CEO’su Jeremy Aller, Kripto Kargaşası Üzerine Konuştu

Jeremy Aller, Kripto para piyasasının düşüşlerde olduğu bu dönemde sorulan soruları yanıtladı.

Circle, kripto endüstrisindeki en büyük ikinci “stablecoin” olan USD Coin’in arkasındaki kripto para şirketidir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Bitcoin gibi daha popüler kripto para birimlerinden farklı olarak, sabit paralar genellikle altın, devlet tahvilleri, nakit veya diğer varlıklarla desteklenir ve genellikle ABD dolarına göre 1: 1 oranına sahiptir. USDC’de 50 milyar doların üzerinde tutuluyor, 70 milyar dolarlık varlığa sahip rakip bir stabilcoin olan Tether’den sonra ikinci sırada.

Kurucu ortak ve CEO Jeremy Aller, The Associated Press’e Circle’ın USD Coin’e eşdeğer euro olan Euro Coin’i piyasaya sürmesi hakkında bilgi verdi. Ayrıca kripto para birimi alanındaki daha geniş kargaşadan da bahsetti.

S: Sektör için bu zorlu zamanda yeni kripto para birimi Euro Coin’i neden piyasaya sürüyorsunuz?

C: Bir bakıma, blok zincir teknolojilerinin faydasını artıran ürünleri piyasaya sürmek için harika bir zaman. Piyasadaki çalkantı USDC için gerçekten olumlu bir katalizör oldu. Kripto para birimleri için güvenli bir yere yapılan bir uçuştu. (…) Euro Coin’in piyasaya sürülmesiyle, USDC ile aynı teknolojiyi, düzenleyici çerçeveyi, güveni, şeffaflığı ve hesap verebilirliği getiriyoruz.

S: Euro Coin’i nasıl destekleyeceksiniz? Eurobond tutacak mısınız, USDC için T-bonoları nasıl tutacaksınız?

C: Sadece euro banka hesaplarında tutulan euro para birimi olacaktır. Bu kadar. Çok basit bir yöntemle başlıyoruz.

S: Algoritmik stabilcoin olarak adlandırılan Terra, Mayıs ayında çöktü ve birkaç saat içinde 40 milyar dolarlık bir serveti sildi. Celsius, bu ay bir banka başarısızlığının kripto eşdeğeri gibi görünen tüm mevduatları dondurdu. Burada neler oluyor?

C: Bu, ister sabit paralar ister kripto paralar olsun, bunun düzenlenmiş ABD bankacılık sistemi içinde yapılması gerektiği konusundaki görüşümüzü doğrulamaktadır. İşte bu yüzden dört yıldır USDC kullanıyoruz. Ve duruyor.

S: Kripto para birimlerini düzenlemeye yönelik Kongre çabaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

C: Bu soruna iki yaklaşım görüyorsunuz. Stabilcoinleri düzenlemek gibi hedefe yönelik bir yaklaşım benimseyebilir veya kapsamlı bir yaklaşım benimseyerek tüm sektörü düzenleyebilirsiniz. Ancak Biden yönetimi ve Kongresinin – Demokratlar ve Cumhuriyetçiler – stabilcoinler konusunda net bir ulusal politika ihtiyacı konusunda hemfikir olacağına inanıyorum. En düşük asılı meyvedir.

S: Kripto endüstrisindeki kargaşa, birçok firmada işten çıkarmalara yol açtı. Coinbase bu hafta çalışanlarının %18’ini işten çıkardı. Bu zorluklara nasıl yanıt veriyorsunuz?

C: Bence Circle şu anda çok güçlü bir konumda. Ana faaliyet alanımız USDC’dir ve istikrarı, daha geniş çaplı satışların döngüsel doğasına bir şekilde karşı koyduğumuz anlamına gelir. Şu anda işe aldığımız 115 açık pozisyonumuz var. Ekosistemde biraz farklı bir yerde olduğumuzu düşünüyorum.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu