HaberlerKripto Para Haberleri

Circle, Birleşme Şartlarını Concord İle Gözden Geçirdi, Değerlemeyi İki Katına Çıkararak 9 Milyar Dolar Yaptı

Revize edilmiş birleşme anlaşmasına göre, ortaklar daha sonra New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) halka arz edilecek yeni bir ticari işletme oluşturacaklar. Önceki işletme birleşmesi şartları, Temmuz 2021’de 4,5 milyar dolarlık açık çek anlaşması üzerinden yapıldı. Bu, o zamandan beri, 8 Aralık 2022’de bu yıl kesinleşmesi için belirlenen yeni anlaşmayla sona erdi. Circle ve Concord’a göre bu, 31 Ocak 2023’e kadar uzatılabilir.

“Orijinal anlaşmanın, orijinal işletme birleşmesi sözleşmesinin (3 Nisan 2022) zaman parametreleri içinde kapatılmayacağı açıktı. Anlaşmayı uzatmak için yapılan müzakerenin bir parçası olarak, Circle’ın değeri, iyileştirilmiş finansal performansı ve USDC’nin rekabetçi konumunu yansıtacak şekilde güncellendi” diye bir Circle sözcüsü paylaştı.

Dikkatinizi Çekebilir: Özel, genel ve konsorsiyum blok zincirleri nelerdir?

Circle, sonunda halka açık bir şirket olma taahhüdünde kararlılığını koruyor ve birleşmenin yanı sıra bu hamleyi de stratejilendirecek. Circle’a göre, birleşmeye dayanan yeni şirket hem Circle’ı hem de Concord’u satın alacak. NYSE listesindeki planlar, işletmenin borsa sembolü olarak “CRCL” ile listeleneceğini gösteriyor.

Circle’ın kripto endüstrisindeki güçlü sicilinin çoğu, ABD yatırım bankası Goldman Sachs gibi büyük finans kurumları tarafından desteklenen bir kripto firması olarak konumlandırılmasının yanı sıra, yasal düzenlemelere uygunluk ve fiat desteği ile ilgili şeffaflığı denetlemeye verdiği önemden kaynaklanmaktadır. USDC rezervleri. Circle aynı zamanda küresel bir ödeme teknolojisi firması olan Visa’nın önemli bir stablecoin ortağıdır.

Circle’ın Concord ile yaptığı birleşme anlaşmasını gözden geçirmesi, spekülatif değerlemesinin 9 milyar doların üzerine çıkmasına neden oldu ve USDC’nin 52,6 milyar dolarlık piyasa değeri, tüm stablecoin pazarının yaklaşık %29’unu oluşturuyor. USDC gibi istikrarlı paraların piyasaya sürülmesinden bu yana, istikrarlı para piyasası, 2020’nin ortalarındaki ilk benimseme aşamasından bu yana önemli bir artışla 180 milyar dolar değerine ulaştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu