HaberlerNFT Haberleri

Cipher Punk NFT lansmanı Twitter Ire’ı çekiyor

ItsBlockchain tarafından Cipher Punk NFT koleksiyonunun yayınlanmasının ardından Twitter’daki tepki , grubun toplama ve koleksiyona yatırılan fonları tamamen kapatmasına neden oldu.

ItsBlockchain Noel Günü’nde, tümü yaklaşık 4.000 $ değerinde 46 farklı figürün portrelerini içeren Cipher Punk NFT koleksiyonunu yayınladı. Bununla birlikte, bilgi güvenliği topluluğu, NFT’nin yayınlanmasından sonra portre konularından bazıları da dahil olmak üzere itirazlarda bulunmaya başladı.

Cipher Punk NFT lansmanı neden başarısız oldu?

Grup başına, birçok Cypher Punk’ın görüntülerinin NFT’ler ve dijital çizimler olarak kullanılması fikrinden hoşlanmadığını vurguladılar . Bu onların sonunun başlangıcıydı.

Portre görüntülerinde ayrıca EFF konuşma aktivisti Jillian York ve OpenPGP yaratıcısı Jon Callas da dahil olmak üzere birçok isim yanlış yazılmış ve en az bir çizim telif hakkıyla korunan bir fotoğrafa dayandırılmıştır.

Ayrıca, listede Jacob Appelbaum ve Richard Stallman da dahil olmak üzere zararlı kişisel davranışları nedeniyle dışlanan bazı kişiler de dahil olmak üzere tamamen kınanabilir hale geldi.

Jillian York dijital portresine verdiği tepkide, “Bunu hiçbir şekilde onaylamıyorum ve kaldırılmasını istiyorum” tweetini attı. Bu kadar kısa sürede bir NFT yapılmasını asla beklemediği konusunda şaka yaptı.

Ağır eleştiriler, grubun açık artırmayı aniden bitirmesine neden oldu.

Dikkatinizi Çekebilir: Arbitrum Nedir?

ItsBlockchain özür diledi

Grup sonunda daha iyisini yapabileceklerini belirterek ilgili tüm taraflardan özür diledi.

“Bir kez daha, olaya karışan herkesten özür dilemek istiyoruz. Daha iyisini yapabilirdik. Ve bir dahaki sefere yapacağız. Bu bir söz.

Bu karışıklık, NFT’lerin etrafındaki potansiyel olarak zorlu yasal sorunların bir hatırlatıcısıdır, izinsiz inovasyon genellikle benzerlik hakları ve fikri mülkiyet kanunu ile çatışır.

ABD’nin tanıtım haklarıyla ilgili yasaları, bir kişinin adının ve kimliğinin, rızası olmadan tanıtım için kullanılamayacağını kabul ediyor – ancak böyle bir davanın NFT’lere uygulandığında uygulamada nasıl işleyeceği açık değil.

 

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu