Bitcoin HaberleriHaberler

Çin, Yerel Bitcoin Ticaretinin Krizden Sonra Düştüğünü Söyledi

Çin merkez bankası Perşembe günü yaptığı açıklamada, ülkeden kaynaklanan Bitcoin işlemlerinin dünya çapındaki toplamın %90’ından %10’una düştüğünü söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: ‘Felaket Senaryosu’ Bitcoin’i Token’lerin Kralı Yapıyor

Düşüş, kısmen Pekin’in son on yılda kripto para ticareti ve madenciliği üzerindeki yoğun baskısından kaynaklanıyor. Ülke, 2013’te Bitcoin ticaretini yasakladı ve 2017’de merkezi kripto borsalarını yasa dışı ilan etti. Ülkenin yüksek mahkemesi, kripto satışları yoluyla para toplamaya karışanları geçen ay 10 yıla kadar hapis cezasıyla tehdit etti.

Çin eskiden dünyanın kripto para birimi merkeziydi. Huobi gibi büyük kripto borsaları Çin’de kurulurken, ülkedeki Bitcoin madencileri yeni madeni paraların büyük çoğunluğunu çıkardı.

Dikkatinizi Çekebilir: Ukrayna, Bağışlar İçin Kripto ‘Airdrop’ Ödüllerini İptal Etti

Çin Halk Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, baskı aynı zamanda Çin’in yerel finans piyasasında düzeni yeniden sağlama çabalarının bir parçası. Sanal para ticareti, çevrimiçi eşler arası borç verme ve lisanssız halktan para toplama dahil, merkez bankası tarafından listelenen çeşitli yasadışı finansal faaliyetler arasındadır.

Duyuru ayrıca, uluslararası finansal düzenleyicilerin Rusya’nın kripto para birimini kullanarak yaptırımları atlatmasının nasıl önleneceğine ilişkin tartışmalarının ardından geldi. ABD, yaptırım uygulanan Ruslar tarafından kripto kullanımını engellemek için borsaları teşvik ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu