HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

Çin NFT’leri yasallaştırmayı planlıyor, kripto para birimlerinden ayrı yasalar hazırlıyor

Çin NFT'leri yasallaştırmayı planlıyor, kripto para birimlerinden ayrı yasalar hazırlıyor

BSN-DDC altyapısı, işletmelerin ve bireylerin NFT’leri yönetmek için platformlar ve uygulamalar oluşturmasına olanak sağlayacaktır.

Asya ekonomik devi Çin, kripto para birimlerinin kullanımı konusunda çok sert bir duruş sergiledi! Hükümet, ülkedeki her türlü kripto kullanımı için tüm kapıları kapatıyor. Bununla birlikte, Çin devleti, değiştirilemez tokenleri (NFT’ler) çevreleyen patlamayla oldukça ilgileniyor gibi görünüyor.

En son piyasa raporu, Çin’in blok zinciri tabanlı NFT’leri dijital varlıklardan farklı şekilde ele almayı planladığını gösteriyor. Bu, Çin’deki yerel NFT endüstrisinin patlamasıyla ortaya çıkıyor ve bu nedenle Çin, kripto yasalarının endüstri büyümesini etkilemesini istemiyor.

Yerel haber yayını – South China Morning Post (SCMP) – bugün erken saatlerde ilginç bir rapor yayınladı. Rapor, devlet destekli bir blok zinciri projesinin – BSN Dağıtılmış Dijital Sertifika (BSN-DDC) – işletmelerin ve bireylerin NFT’leri yönetmek için platformlar ve uygulamalar oluşturmasına izin verecek blok zinciri altyapısı üzerinde çalıştığını belirtiyor.

Resmi olarak BSN-Dağıtılmış Dijital Sertifika (BSN-DDC) olarak adlandırılan program, farklı uygulama programlama arayüzleri (API’ler) aracılığıyla kripto dışı NFT’ler için destek sunmayı ve fiat paranın tek ödeme yöntemi olacağı kullanıcı portalları ve uygulamaları geliştirmeyi amaçlıyor.

BSN’ye teknik destek sağlayan Red Date Technology’nin CEO’su He Yifan, NFT’lerin Çin’de hiçbir yasal sorunu olmadığının yayınlandığını doğruladı. Tek şey, Bitcoin veya diğer yasal kripto para birimlerine karşı ticaret yapmamaları gerektiğidir. “Çin’deki NFT’ler gelecekte milyarlarca yıllık bir çıktı görecek” diye ekledi.

Çin’de NFT altyapısının kurulması

Red Date CEO’su ayrıca NFT’ler için ortak bir altyapı oluşturma planlarından bahsetti. NFT altyapısının, zincir üzerinde bir yönetim organına izin verecek açık, izinli bir blok zinciri üzerinde olacağını söyledi.

CEO Yifan He ayrıca, Çin’deki tüm NFT’lere ev sahipliği yapmak için acilen düşük maliyetli bir altyapıya ihtiyaç olduğunu söyledi. Yönetici, özel bir pan-Çin NFT altyapısı olmadan, NFT’lerin yalnızca “güvenilmez” özel zincirler üzerinde çalışabileceğini söyledi. Böylece, Red Tape, altyapıyı yönetmek ve herhangi bir yasa dışı faaliyet durumunda müdahale etmek için merkezi bir varlık olan bir şikayet NFT platformu oluşturacaktır.

Yifan Red Tape’in tüm DDC proje ortaklarıyla birlikte çalıştığını ve böylece ağı olabildiğince şeffaf hale getirdiğini söyledi. Bu, Çin düzenlemeleri ve yasalarıyla uyumlu kalırken yapılır. BSN-DDC ağındaki tüm gaz ücretlerinin ödenmesi fiat para olarak yapılacaktır. Yönetici ayrıca şunları kaydetti:

Hong Kong’daki NFT şirketlerine hizmet sağlayacağız, yani Çin içinde NFT yayınlamayı içeren herhangi bir uluslararası işletme varsa, Hong Kong ağ geçidimiz aracılığıyla kesinlikle BSN-DDC ağını kullanmayı seçebilirler.

China UnionPay, China Mobile ve State Information Center gibi devlete ait bazı Çinli firmalar, BSN’nin NFT altyapısına destek sunuyor. Red Date CEO’su, BSN-DDC ağının toplam 10 blok zinciri entegre edeceğini açıkladı. Red Date Technology ayrıca Türkiye ve Özbekistan gibi ülkelerde Çin dışında iki BSN portalı başlatacak.

Dikkatinizi Çekebilir: İran, işletmelerin uluslararası ödemeleri kripto para birimlerinde yapmasına izin verecek

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu