HaberlerKripto Para Haberleri

Çin, Kripto Spekülasyonuna Sıkı Sıkıştırmaya Devam Etme Sözü Verdi

Ülkenin merkez bankasından Cuma günü yapılan açıklamaya göre Çin, kripto spekülasyonları üzerindeki baskısını sürdüreceğini yineledi.

Çin Halk Bankası tarafından düzenlenen yıllık toplantı, önümüzdeki yıl ülkenin finans piyasası için düzenleyici önceliklerin haritasını çıkarıyor. POBC’den yapılan açıklamada, yerel bankaların başkanları, Çin Ulusal İnternet Finansmanı Birliği, döviz takası ve takas hizmetleri sağlayıcıları Salı günü bir konferans görüşme toplantısına katıldı.

Pekin, geçen Mayıs ayında kripto ticareti ve madenciliği konusunda en kapsamlı baskılardan birini gerçekleştirerek büyük kripto borsalarını ve madencilik şirketlerini ülke dışına çıkmaya zorladı. Mali düzenleyiciler, ticari bankaların tezgah üstü ticaret masaları ve borsalar gibi ticaret platformlarına hizmet vermesini engelleyerek önemli bir rol oynamıştır. Bu tür şirketlerin banka hesapları kara listeye alındı ​​veya iptal edildi, böylece kripto platformları jetonlardan para çekemez veya kullanıcılarına fiat rampası sunamaz. Düzenleyiciler ayrıca ticaret platformlarından sınır ötesi işlemleri izlemek ve takip etmek için polisle birlikte çalıştı.

Dikkatinizi Çekebilir: Coinbase CEO’su Sıradan Rusların Bitcoin’i ‘Yaşam Çizgisi’ Olarak Kullandığını Söyledi

Çin, merkez bankasının hedeflemek istediği kripto varlıklarını net bir şekilde tanımlamadan veya yürütmek için ayrıntılı talimatlar vermeden uyarılar yayınladığı birkaç yıl önce yaklaşımına kıyasla hükümet içindeki farklı departmanlar arasında daha uyumlu ve uygulanabilir bir çabayla kripto üzerindeki baskıları yoğunlaştırdı. sıkıştırmak.

PBOC’den Perşembe günü yapılan başka bir açıklamaya göre, Çin’in iç pazarındaki Bitcoin ticareti, dünyadaki toplamın yüzde 90’ından yüzde 10’una düştü.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu