KimdirRehber

Charles Hoskinson Kimdir ? Cardano ADA Kurucusu

Charles Hoskinson Colorado merkezli bir teknoloji girişimcisi ve matematikçidir. Endüstri maruziyeti yoluyla kriptografiye geçmeden önce Sayı Teorisi ve Matematiksel Mantık okumak için Metropolitan Eyalet Üniversitesi Denver ve Colorado Üniversitesi’ne katıldı.

Kripto para birimi Ethereum’un eş kurucularından olan Hoskinson, bir diğer kripto para birimi Cardano’nun kurucusudur.

Profesyonel deneyimi, Bitcoin ile ilgili iki start-up- Invictus Innovations ve Ethereum- kurmayı ve kamu ve özel sektörde çeşitli renkli pozisyonları içerir. Bitcoin Foundation’ın eğitim komitesinin kurucu başkanıydı ve Eylül 2013’te kar amacı gütmeyen Cryptocurrency Research Group’u kurdu.

Mevcut projeleri kripto para konularının eğitimi, ademi merkeziyetçiliğin müjdelenmesi ve kriptografik araçların ana akım için kullanımını kolaylaştırmaya odaklanıyor.

ilgili içerik : Brian Brooks Kimdir ?

Charles, işlevsel programlama, paradokslar ve labirentler inşa etme tutkusunun yanı sıra balık tutmayı ve satrancı sever. Boulder Colorado’da yaşıyor, ancak genellikle daha egzotik yerlere seyahat ediyor.

Kariyeri 

Analitik sayı teorisi okumak için Metropolitan State University of Denver ve University of Colorado Boulder’a katıldı.

2013 yılında Hoskinson, Bitcoin Eğitim Projesi adlı bir projeye başlamak için danışmanlık işinden ayrıldı. Hoskinson’a göre, sınırlı arz, Bitcoin’i dijital bir altın formu haline getiriyor.

Ethereum (ETH)

Hoskinson, 2013’ün sonlarında Vitalik Buterin ile birlikte Ethereum kurucu ekibine (sekiz orijinal kurucudan biri) katıldı.

Buterin, projenin ticari mi (Hoskinson’ın görüşü) yoksa kâr amacı gütmeyen bir kuruluş mu (Buterin’in görüşü) konusundaki bir anlaşmazlıktan sonra 2014 yılında Hoskinson’ı Ethereum’dan çıkardı.

ilgili içerik : Cardano Fiyatı 2 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

IOHK ve Cardano

Eski Ethereum meslektaşı Jeremy Wood, kripto para birimleri ve blok zincirleri inşa eden bir mühendislik ve araştırma şirketi olan IOHK (Input Output Hong Kong) adlı yeni bir proje oluşturmak için Hoskinson’a yaklaştı.

IOHK kilit projedir Cardano , bir kamu blockchain ve akıllı sözleşme platformu olduğunu barındıran ADA Kripto para birimidir.

ilgili içerik : Cardano’nun kurucusu, Hoskinson Alonzo Yükseltmesi Devam ediyor. Programa göre hareket ediyoruz.

Daha Fazla Kimdir Haberleri için tıkayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu